wrapper

Wiadomości

środa, 28 luty 2018 08:51

Przewodniczący Episkopatu wręczył nagrodę im. bp. Romana Andrzejewskiego

Napisane przez BP KEP
Przewodniczący Episkopatu wręczył nagrodę im. bp. Romana Andrzejewskiego Foto BP KEP

Praca, którą Pan Profesor wykonuje, jest odkrywaniem mocy Bożej – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podczas uroczystości wręczenia nagrody im. bp. Romana Andrzejewskiego prof. dr. hab. Jackowi Hilszczańskiemu. Miała ona miejsce 27 lutego w Warszawie. Abp Gądecki w imieniu Konferencji Episkopatu Polski pogratulował Laureatowi m.in. dorobku naukowego, za który został nagrodzony.

„Uczony nie tylko jest zobowiązany do prawdy, ale również do tego, by innych uczyć dojrzewania do miłości i do sprawiedliwości” – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski po wręczeniu nagrody im. bp. Romana Andrzejewskiego prof. Jackowi Hilszczańskiemu, członkowi Rady Naukowej Leśnictwa przy Prezesie Rady Ministrów. Arcybiskup w swoim wystąpieniu mówił m.in. o powołaniu naukowca do dociekania prawd Bożych, odpowiedzialności za prawdę i uczestnictwie uczonego w prorockim nauczaniu i posłannictwie Chrystusa.

Uroczystość wręczenia Nagrody im. bp. Romana Andrzejewskiego za rok 2017 odbyła się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski we wtorek 27 lutego 2018 r. Tegoroczny laureat został uhonorowany m.in. za „odważną i konsekwentną obronę rozumu i naukowej wiedzy w dyskusji o ochronie Puszczy Białowieskiej”.

Nagroda im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego jest przyznawana za zasługi dla polskiego rolnictwa, ochrony przyrody, rozwoju wsi i kształcenia rolników. Została wręczona po raz 14.