wrapper

Wiadomości

wtorek, 06 marzec 2018 13:02

Wolontariusze Caritas w Rzymie

Napisane przez Caritas Polska

Zdobywcy pierwszego miejsca ogólnopolskiego konkursu „Zacznij działać!” wraz z opiekunami pojechali do Rzymu, by spotkać się z Papieżem Franciszkiem i zwiedzić Wieczne Miasto.

Konkurs dla wolontariuszy Caritas wygrała młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w Tymowej. Prace konkursowe prezentowały przepis na udaną akcję wolontariacką w środowisku lokalnym. W reportażu filmowym zespół z Tymowej przedstawił działalność Szkolnego Koła Caritasu i pokazał jak zachęcić innych do działania.

- Stałyśmy się bardziej wrażliwe na potrzeby innych ludzi. Dzięki naszym zbiórkom potrzebujący zyskują choć trochę tego, czego nie mają. Wiele osób nie czuje się już samotnych - mówią wolontariuszki z Tymowej.

Szkolne Koło Caritas funkcjonuje w Tymowej już od 11 lat. Na swoim koncie ma wiele działań od pomocy w odrabianiu lekcji, przez organizację wycieczek, po dbanie o lokalny cmentarz i przygotowywanie paczek świątecznych. Na ogłoszony przez Caritas Polska pod koniec ubiegłego roku konkurs wolontariusze z Tymowej nadesłali film, który zdeklasował wszystkie pozostałe prace.

 

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 06 marzec 2018 13:11