wrapper

Wiadomości

środa, 07 marzec 2018 14:23

NaRAPeruj serce duchem - ZDJĘCIA

Napisane przez parafia katedralna / fot. Wiktoria Szubert, Sara Dunaj

 „NaRAPeruj serce duchem” – takie hasło towarzyszy rekolekcjom dla kilku tysięcy młodych ludzi.

„Wiara – czym żyjemy. Nawrócenie – zmiana życia. Świadectwo – radość z życia"- to z kolei tematy poszczególnych dni.

Rekolekcje w tym roku przebiegają w nowej formie, a więc nie tylko w kościele, ale przede wszystkim w hali przy ul. Gumniskiej. Natomiast trzeci dzień rekolekcji odbywa się w Bazylice Katedralnej.

W dwóch turach rekolekcji uczestniczy młodzież wszystkich szkół ponadgimnazjalnych parafii katedralnej w Tarnowie tj. I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego, III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza, VII Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika, Zespołu Szkół Plastycznych oraz  Zespół Szkół im. ks. J. Tischnera.

Rekolekcje prowadzi ks. Maciej Kucharzyk, duszpasterz Woodstocku, wieloletni organizator Międzynarodowego Spotkania Młodych w Dębowcu, choć jak sam zaznacza „jest tylko przekaźnikiem, bo rekolekcje głosi sam Mistrz – Jezus Chrystus”. Młodzież, która również sama bardzo mocno tworzy te rekolekcje, spotyka także ciekawych gości ubogacających dni rekolekcyjne budującym świadectwem, modlitwą  i śpiewem.

Rekolekcje te to czas wyjątkowego spotkania młodych ludzi z Chrystusem  we wspólnocie „Młodego Kościoła”, w Słowie Bożym, w liturgii, sakramentach i w modlitwie – podkreślają organizatorzy.

Ostatnio zmieniany środa, 07 marzec 2018 17:49