wrapper

Wiadomości

poniedziałek, 12 marzec 2018 14:13

Dzień Świętości Życia - zapowiedź

Napisane przez eb/Duszpasterstwo Rodzin

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 9 kwietnia będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia. Diecezjalne obchody będą mieć miejsce w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

O 18.30 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża. „Jest to szczególna okazja, by uwrażliwiać wiernych na wartość ludzkiego życia oraz zachęcać do podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego” – podkreśla ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało tę uroczystość.

Duchowa Adopcja polega na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone.”Jest to bezinteresowny i osobisty dar, który pomaga w szczególności ludziom młodym kształtować charakter, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa, uzdalniając ich do postrzegania miłości i daru płodności oczyma Boga” – dodaje ks. Cebula.

Ponadto jest dostępna mobilna aplikacja Duchowej Adopcji „Adoptuj Życie”. Została zaprojektowana i jest promowana przez Fundację Małych Stópek.

Aplikacja jest prosta w obsłudze. Towarzyszy tym, którzy są w trakcie duchowej adopcji oraz tym, którzy ją dopiero zaczynają. Przypomina o podjętym zobowiązaniu, pozwala poznać proces rozwoju dziecka w łonie matki, zawiera rozważania różańcowe. Aplikacja spełnia funkcję formacyjną, wspierającą użytkownika; kształtuje wrażliwość u obrońcy życia, promuje obronę życia dzieci nienarodzonych. Można ją ściągnąć, jak każdą inną aplikację, w sklepie Google Play oraz App Store. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.adoptujzycie.pl.

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 kwiecień 2018 10:41