wrapper

Wiadomości

środa, 14 marzec 2018 09:48

Noc Konfesjonałów 9.0

Napisane przez ks.dr Grzegorz Adamski / Nockonfesjonalow.pl

Wkroczyliśmy w okres Wielkiego Postu, a tym samym w czas przegotowań do świąt Wielkiej Nocy.

Współcześnie zaobserwować można w społeczeństwie znaczące zmiany priorytetów i zachowań, kiedy pośpiech i sprawy bieżące powodują odsunięcie rzeczywistości duchowej na dalszy plan. Nie można popierać takich postaw, jednak mając wiedzę jak funkcjonuje dzisiejszy świat, lepiej jest szukać drogi dotarcia do potrzebujących niż walczyć z tym co nieuniknione. 

Mając to na uwadze już po raz 9. zapraszamy do wzięcia udziału w duszpasterskiej akcji Noc Konfesjonałów, która została zapoczątkowana 2 kwietnia 2010 roku. Dzięki dobrowolnemu zaangażowaniu kilkuset Księży wydarzenie to przynosi owoce duchowe osobom żyjącym na peryferiach wiary, u których tli się jeszcze tęsknota za Bogiem. 
 
W ostatnim roku akcja była realizowana  w ponad  dwustu parafiach w całej Polsce. Polega ona na zorganizowaniu w okresie Triduum Paschalnego nocnej spowiedzi co najmniej do północy oraz zgłoszeniu tego faktu poprzez załączony formularz drukowany lub w serwisie www.nockonfesjonalow.pl.
 
Serwis internetowy w okresie trwania akcji cieszy się dużą popularnością, gdyż odwiedza go blisko 60 tysięcy użytkowników,  którzy w łatwy i szybki sposób mogą przeglądać najbliższe kościoły, w których mogą się wyspowiadać. Ponadto na stronie internetowej dostępne są do pobrania materiały pomagające w dobrym przygotowaniu się do sakramentu, w tym rachunek sumienia w formie aplikacji na smartfony oraz w formie audiobooka. 
 
Z całego serca pragnę zaprosić do włączenia się w akcję Nocy Konfesjonałów oraz do rozpropagowania tej inicjatywy. 
 
W razie pytań lub dodatkowych potrzeb związanych z realizacji akcji w parafii proszę 
o kontakt telefoniczny: 507 025 845 lub email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
 
plakat20183
Ostatnio zmieniany środa, 14 marzec 2018 10:39