wrapper

Wiadomości

środa, 14 marzec 2018 13:10

Misterium Męki Pańskiej w Republice Konga - ZDJĘCIA

Napisane przez Ks. Karol Kuźma

Grupa młodzieżowa parafii pw. Św. Jana Pawła II w Republice Konga przygotowała Misterium Męki Pańskiej. Dla parafian było to wydarzenie niezapomniane – relacjonuje tarnowski misjonarz ks. Karol Kuźma.

Parafia pw. Św. Jana Pawła II w Republice Konga, mająca zaledwie kilka miesięcy, dzięki swoim parafianom tętni życiem. Pracują w niej nasi dwaj tarnowscy misjonarze: ks. Maciej Fleszar i ks. Karol Kuźma. Parafia ta oprócz wiaty, pod którą co dnia sprawowana jest Eucharystia, nie posiada jeszcze ani kościoła ani plebanii.

To jednak nie przeszkadza, aby w raz z parafianami organizować się w licznych grupach modlitewnych, których jest już ponad 20 i w nich jeszcze bardziej zgłębiać naukę Chrystusa.

Wśród licznych grup w sposób szczególny wyróżnia się grupa młodzieżowa – przyszłość naszej parafii. Są bardzo chętni na wszelkie propozycje tak modlitewne jak i te, które rozwijają ich zdolności.

W miniony piątek, zaprezentowali w naszej parafii Misterium Męki Pańskiej. Dla parafian było to wydarzenie niezapomniane. W misterium zostały bowiem ukazane w sposób widoczny, pobudzający wyobraźnie, ostatnie chwile życia Jezusa, począwszy od Ostatniej Wieczerzy i wszystkiego co wg Pisma Świętego wydarzyło się w Wieczerniku, poprzez modlitwę w Ogrójcu, pojmanie, sąd przed Piłatem, biczowanie aż do ukrzyżowania i śmierci. Misterium to obejmowało również kolejne stacje drogi krzyżowej.

Po twarzach parafian zaobserwować można było wielkie skupienie i łzy. Misterium to, jak sami później mówili, pomogło uświadomić im choć w części, jak bardzo Jezus cierpiał dla nas i jak nas ukochał.

Ks. Karol Kuźma

Ostatnio zmieniany środa, 14 marzec 2018 17:24