czwartek, 15 marzec 2018 23:51

Napisane przez Diecezjalny Serwis Informacyjny / multimedia: ks.Marian Kostrzewa
Finał Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko-Plastycznego „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem" - FILM I ZDJĘCIA fot. ks. Marian Kostrzewa

Ponad tysiąc sto prac napłynęło na XV Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Plastyczny „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”. Większość, bo prawie 850 to prace plastyczne, inne zaś to np. utwory poetyckie. Jeden wierszy napisanych na konkurs został nawet przysłany z Belgii.

„Cieszymy się, że  tak dużo osób chce brać udział w tym konkursie. W tym roku odbył się on pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” – mówi Jadwiga Bieś, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Radłowskiej.

Uczestnicy konkursu poetyckiego nazywają bł. Karolinę promykiem światła, lilią, drogowskazem, różą. Napisane wiersze stanowią wyznania młodych autorów, którzy mówią o swoim pragnieniu naśladowania Karoliny i wzorowania się na szlachetności, dobroci i czystości. Proszą także o jej wstawiennictwo i pomoc, by czynić swoje życie pięknym i świętym. Prace plastyczne pokazują, jak bł. Karolina sama czyniąc dobro inspiruje innych do czynienia dobra.

„Jedna z nagrodzonych prac plastycznych nawiązuje do obrony życia. Jej autorka narysowała kobietę w ciąży, która w dłoniach trzyma różaniec. Jest też kwiat – niezapominajka. To symbole, które pokazują jak ważne jest to, że dziecko żyje pod sercem matki”– dodaje organizatorka konkursu.

Prace konkursowe zostały przysłane z województw: małopolskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, lubuskiego, pomorskiego.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w czwartej 15 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli Radłowskiej, który wraz z Wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Tarnowie był organizatorem konkursu. Organizatorzy konkursu nagrodzili i wyróżnili w sumie ok. 120 osób – dzieci, młodzieży, a także dorosłych.

Ostatnio zmieniany piątek, 16 marzec 2018 00:03