wrapper

Wiadomości

środa, 21 marzec 2018 17:13

Ks. Marcin Kokoszka nowym Ekonomem Diecezji Tarnowskiej

Napisane przez Jolanta Frączek/RDN Nowy Sącz
Ks. Marcin Kokoszka nowym Ekonomem Diecezji Tarnowskiej Foto STANISŁAW OLCZAK

Dotychczasowy dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania Opoka w Starym Sączu zastąpił w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie ks. prałata Zbigniewa Duszę, który z kolei został powołany do diecezjalnego Sądu Biskupiego. Ks. Marcin Kokoszka w rozmowie z reporterką RDN przyznaje, że czeka go niełatwe zadanie. Pojawiły się też nowe wyzwania.

– Ciekawym wyzwaniem, które ks. biskup Andrzej Jeż postawił przede mną, jest poszukiwanie nowych środków finansowych na utrzymywanie instytucji kurialnych. Będziemy starać się szukać możliwości do tego, aby roztropnie, mądrze gospodarzyć dobrami, tak aby zapewnić te środki, które są konieczne do utrzymania domów czy instytucji diecezjalnych – mówi ks. Marcin Kokoszka.

– Nowa funkcja jest gospodarowaniem tym wszystkim, czym dysponuje diecezja, ale przede wszystkim jest to funkcja służebna wobec tych wszystkich, którzy potrzebują też pomocy merytorycznej. Szybko zmieniają się przepisy, są różne nowe wyzwania. Chcemy odpowiadać na to wszystko, co jest wokół nas, aby było to nie tylko zgodne z prawem, ale przede wszystkim, żeby służyło dobru wiernych i rozwojowi naszej diecezji – podkreślił kapłan.

Ks. Marcin Kokoszka prowadził starosądecką Opokę przez pięć lat. Zastąpi go ks. Mariusz Żaba, który od sześciu lat pracował w strukturach Caritasu w Warszawie.

 

Ostatnio zmieniany środa, 21 marzec 2018 17:16