wrapper

Wiadomości

czwartek, 12 kwiecień 2018 10:54

"Chcemy dać sobie więcej czasu na to, żeby spotkać się ze sobą" - relacja z niecodziennej sesji dziekańskiej - FILM, ZDJĘCIA

Napisane przez
"Chcemy dać sobie więcej czasu na to, żeby spotkać się ze sobą" - relacja z niecodziennej sesji dziekańskiej - FILM, ZDJĘCIA fot. ks.Marian Kostrzewa

11 kwietnia br. zakończyła się niecodzienna, dwudniowa sesja księży dziekanów w domu rekolekcyjnym "Arka" w Gródku nad Dunajcem. Księżom dziekanom i zaproszonym gościom towarzyszyło hasło: "Budowanie rodziny kapłańskiej w dekanacie".

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego, ks.dr Michał Dąbrówka przyznał, że budowanie tej relacji rodzinnej musimy zaczynać od siebie - "ta sesja jest dwudniowa, ponieważ chcemy budować rodzinę, relację, chcemy dać sobie więcej czasu na to, żeby spotkać się ze sobą, porozmawiać, po prostu ze sobą pobyć".

Tę intuicję potwierdza ks. dr Krzysztof Bułat - wikariusz biskupi ds. formacji kapłańskiej. "Współczesny świat cierpi coraz bardziej na samotność. Ludzie mają wiele pomysłów na szczęśliwe życie, ale wiemy, że świat dzisiejszy jest coraz bardziej światem singli. Owszem, ludzie żyją blisko siebie, nawet pod jednym dachem, ale czują się samotni. To jest specjalnym wyzwaniem dla Kościoła naszych czasów. Kościół współczesny powinien być Kościołem - domem, miejscem w którym bracia i siostry się nawzajem miłują, w którym mają jednego naszego Ojca, jednego Brata, Jezusa Chrystusa. Do tego wzywają papieże, zarówno Jan Paweł II, który podkreślał niejednokrotnie duchowość komunii, a także papież Benedykt XVI, który mówił, że Kościół nie tyle będzie wielką instytucją, ale będzie przyciągał do siebie ludzi tym, że będzie domem. O to też prosi papież Franciszek, aby Kościół był miejscem, w którym wzajemnie pomagamy sobie iść przez życie do Królestwa Niebieskiego. W takim kontekście musimy, jako kapłani, odczytywać te znaki czasu". 

Ostatnio zmieniany czwartek, 12 kwiecień 2018 11:36