czwartek, 26 kwiecień 2018 22:42

"Maryja wprowadza nas w głąb Bożych i ludzkich sekretów" - rozważania maryjne

Napisane przez mk

Ze wstępu: Miesiąc maj - to maryjny miesiąc Litanii Loretańskiej. Jest ona śpiewana od dziesięcioleci w naszych świątyniach, w naszych domach, ale i także przy licznych przydrożnych kapliczkach. (...) Tytuł tegorocznych medytacji majowych został zaczerpnięty z poematu Jophna Berrymana pt. "Jedenaście zwróceń się do Pana Boga".

W rzeczywistości tych "zwróceń" jest o wiele, wiele więcej. Codziennie mogą być one inne. Każdy człowiek ma też swoje własne "zwrócenia". Nieustannie też jako ludzie zwracamy sie do  Boga wzywając orędownictwa Chrystusowej i naszej Matki. W centrum jest On - nasz Pan, Jezus Chrystus, jedyny Odkupiciel człowieka. I jest Ona - Matka Syna Bożego. Ona - Niepokalana, jak często podkreślał św. Ojciec Maksymilian, jest z nami jako doskonały człowiek, który każdego rozumie.

Zapraszamy do lektury i do duszpasterskiego wykorzystania podczas nabożeństw majowych najnowszej książki ks. Alojzego Drożdża i ks. Antoniego Koterli pt. "Maryja wprowadza nas w głąb Bożych i ludzkich sekretów". Jest to zbiór rozważań na każdy dzień miesiąca maja. Zainteresowani nabyciem niniejszej pozycji proszeni są o kontakt z parafią Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu - Zawadzie.

20180424 225044

Ostatnio zmieniany piątek, 27 kwiecień 2018 10:42