wrapper

Wiadomości

piątek, 04 maj 2018 21:30

Rusza projekt G.R.O.M

Napisane przez WSD/eb

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego razem z diecezjalnym dziełem powołań Rusz-Duszę, zapraszają wszystkich do modlitwy w intencji ludzi młodych, którzy rozeznają, że Jezus wzywa ich do kapłaństwa.

„Jezus potrzebuje dziś ludzi odważnych i zaangażowanych w głoszenie Dobrej Nowiny – Ewangelii” – podkreśla ks. Tomasz Rąpała z WSD.

Projekt G.R.O.M to G – Godzina, R – Rozeznawania, O – Otoczona M – Modlitwą. Pomysłodawcą projektu jest kleryk Dawid Madej.

To duchowe towarzyszenie osobie rozeznającej powołanie do kapłaństwa poprzez codzienne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia od 4 maja czyli dnia rozpoczęcia matur do 22 września, czyli rozpoczęcia roku formacji.

Ojciec duchowny w seminarium ks. Tomasz Rąpała zachęca, aby przyłączyć się  do modlitwy, bo ma ona wielką moc.

„Wszyscy jesteśmy powołani do miłości! Głęboko w sercu każdego z nas ukryte jest wielkie pragnienie kochania i bycia kochanym. Bóg, który jest Miłością, sam włożył w nasze serca to ogromne marzenie i chce nam w nim błogosławić! Zaprasza nas do przyjmowania i obdarowywania miłością. Na to Boże pragnienie możemy odpowiadać w różny sposób; idąc drogą małżeństwa, kapłaństwa, życia konsekrowanego lub służyć braciom żyjąc w pojedynkę. Jednak czas rozeznawania i wyboru nie jest dla nikogo łatwy. To czas walki - sam na sam - toczonej w głębi serca między tęsknotami złożonymi tam przez Pana i tym, co proponuje nam świat. Mimo iż jest to samotna bitwa, którą każdy podejmuje osobiście, to jednak możemy realnie wpłynąć na jej wynik” – dodaje ks. Rąpała.

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 06 maj 2018 18:37