wrapper

Wiadomości

niedziela, 13 maj 2018 16:43

Siła, odwaga i światło - bierzmowanie w Mikluszowicach i bazylice w Bochni

Napisane przez Beata Malec - Suwara / Tarnowski Gość Niedzielny
Siła, odwaga i światło - bierzmowanie w Mikluszowicach i bazylice w Bochni fot. Beata Malec - Suwara / Tarnowski Gość Niedzielny

Arcybiskup Henryk Nowacki 10 maja udzielił sakramentu bierzmowania 237 młodym osobom.

Swoisty wieczernik miał miejsce w kościele parafialnym w Mikluszowicach, gdzie Duch Święty zstąpił na młodzież tamtejszej parafii, a także z wspólnoty w Gawłowie. Zdjęcia z uroczystości znajdziecie TUTAJ.

Z kolei druga uroczystość bierzmowania odbyła się w bazylice św. Mikołaja w Bochni. Sakrament przyjęły osoby pochodzące głównie z tej parafii, a także z Brzeźnicy. Oczywiście, także mamy zdjęcia, które zamieściliśmy TUTAJ.

- Wiele odwagi trzeba, ażeby nie zdezerterować, aby nie pójść w przeciwnym kierunku, nie przestraszyć się i nie wycofać - mówił do młodych abp Henryk Nowacki. - Lęk przed tym, co nieznane i jeszcze przed nami, jest zrozumiały, ale trzeba nam siły, odwagi i światła na drodze życia. Te otrzymujecie dzisiaj - dodał, wyjaśniając, czym jest bierzmowanie, i przestrzegając przed wyobrażeniem, że to jakiś tam zwyczaj, tradycja, wymysł proboszcza czy kogokolwiek, by młodych dręczyć czy gnębić.

Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.