wrapper

Wiadomości

niedziela, 20 maj 2018 23:54

"Wy liczycie na nas, my na was" - mamy nowych diakonów! - FILM, HOMILIA, ZDJĘCIA

Napisane przez
"Wy liczycie na nas, my na was" - mamy nowych diakonów! - FILM, HOMILIA, ZDJĘCIA fot. ks.Marian Kostrzewa

Dla 23 alumnów piątego roku Wyższego Seminarium Duchownego dzień 19 maja 2018 roku na zawsze pozostanie w pamięci.

Bowiem w tym dniu 13 z nich przyjęło święcenia diakonatu w Tarnowie w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, a udzielił ich bp Leszek Leszkiewicz. Natomiast 10 pozostałych - w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu, z rąk biskupa Stanisława Salaterskiego.

Jak to jest w zwyczaju w naszej diecezji, miejsca święceń związane są z parafią pochodzenia kandydatów do diakonatu.

- Nasz diakon Marcin Słowik, zawsze był blisko ołtarza, jako ministrant, lektor, ale już jako dziecko siedząc w ławce przy rodzicach naśladował ruchy kapłana. Kto wie, może już wtedy zrodziło się w jego sercu powołanie? – zastanawia się na głos proboszcz i kustosz sanktuarium, ks. dr Stanisław Bilski. Jednocześnie bardzo cieszy się, że święcenia odbyły się właśnie w tym sanktuarium. - Dla diakonów, ale także ich rodziców i księży proboszczów jest to najlepsze miejsce, by zawierzyć Matce Bożej Fatimskiej drogę do kapłaństwa tych młodzieńców – dodaje z wiarą w głosie.

Swoją radość wyraził w homilii również ks. biskup Leszek Leszkiewicz, jednocześnie wskazując alumnom zadania na przyszłość. – Osobiście bardzo cieszę się Wami. Ale brońcie się przed zgorzknieniem, przed krytykanctwem. Nie kiedyś, ale już teraz, gdy wrócicie do seminarium. Pokażcie, tym którzy są w seminarium, potem w parafiach, gdzie będziecie pełnili praktykę duszpasterską, że odpowiadacie na zaproszenie Pana, że cenicie radość Kościoła i chcecie temu Kościołowi służyć – przestrzegał po ojcowsku.

Kandydaci do diakonatu uważnie i w skupieniu słuchali słów Biskupa. Każdego z nich wiele trudu i modlitwy kosztowały przygotowania do tego dnia. Są świadomi czekających ich zadań, oraz własnych ograniczeń. Wiedzą, że bardzo potrzebują naszej modlitwy.

- Na te święcenia czekaliśmy całe życie – potwierdza dk. Wojciech Mróz. Od młodzieńczych lat, przez 5 lat formacji w seminarium, aż w końcu przez tygodniowe rekolekcje w Gosławicach. No i doczekaliśmy się. Duch Święty zstąpił na nas. Teraz bardzo prosimy wszystkich o modlitwę. Wy liczycie na nas, my na was – kończy swoją wypowiedź młody diakon.

Nie zapomnijmy o tej prośbie!

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć: kliknij TUTAJ.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 maj 2018 00:01