wrapper

Wiadomości

niedziela, 03 czerwiec 2018 19:47

Diecezjalne Święto Rodziny

Napisane przez eb/Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin
Diecezjalne Święto Rodziny Foto ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

17 czerwca wszystkie rodziny zaproszone są na starosądeckie Błonia, gdzie odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny.

Ma ono w tym roku szczególne znaczenie. „Rozpoczęliśmy niedawno V Synod, którego pierwszy rok jest skoncentrowany na rodzinie. Dlatego na Diecezjalnym Święcie Rodziny będą obecne wszystkie wspólnoty troszczące się o rodzinę, które działają w naszej diecezji. Powstanie specjalny namiot „Rodzina Wspólnot” w którym znajdą się reprezentanci tych wspólnot. Będzie można u nich uzyskać informacje o danej wspólnocie oraz nawiązać kontakt. Stanie również specjalny „Namiot Synodalny” w którym będzie można uzyskać informacje o Synodzie oraz złożyć postulaty tematów, którymi powinien zająć się Synod” – mówi ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin.

Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Po Eucharystii odbędzie się Festyn Rodzinny, podczas którego uczestnicy będą m.in. odkrywać piękno muzyki regionalnej i smak lokalnych potraw. Zespoły, które będą występować podczas Folkowego Festynu Rodzinnego pochodzą z różnych rejonów diecezji i reprezentują swój wyjątkowy walor kultury regionalnej. Kultura ta wyraża się także w stroju regionalnym. „Jeżeli więc wierni posiadają strój regionalny używany w danej części naszej diecezji, to gorąco zachęcamy, aby na Święto Rodziny przyjechali w takim stroju lub chociaż ozdobili ubiór jakimś małym elementem stroju regionalnego. Dzięki temu ukażemy mozaikę różnorodności lokalnych kultur, które są obecne na ziemiach całej naszej diecezji” – dodaje ks. Cebula.

Ponadto jubilaci otrzymają podpisane przez biskupa diecezjalnego specjalne błogosławieństwo. Będzie je można odebrać przy „Namiocie Synodalnym”. Będzie on odpowiednio oznaczony za pomocą logo V SDT.

Plakat DSR 2018