wrapper

Wiadomości

wtorek, 05 czerwiec 2018 14:32

Pod Sztandarem Jezusa! - zaproszenie na V Koncert Ewangelizacyjny w Nowym Sączu

Napisane przez Agnieszka Oleksy / xmk

To zawołanie po raz kolejny gromadzi mieszkańców Nowego Sącza, aby uczestniczyć w V Koncercie Ewangelizacyjnym, który odbędzie się w piątek 22.06.2018r. o godz. 18.00 na sądeckim Rynku. Organizatorem koncertu są parafie Jezuickie przy udziale Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Podczas koncertu przybliżymy sytuację wojenną w Syrii, cierpienia tamtejszych chrześcijan i przeprowadzimy zbiórkę na rzecz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.

Świadectwem wiary i tego, co się tam dzieje podzieli się grupa "Maleo Reggae Rockers" - polski zespół grający reagge. Liderem i założycielem grupy Maleo Reagge Rockers jest Dariusz "Maleo" Malejonek, który jako wolontariusz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego przebywał na terenie pogrążonej wojną Syrii.

„Naprawdę trudno wyobrazić sobie, jak ludzie mogą żyć od siedmiu lat w takich warunkach, nie da się funkcjonować z ciągłą myślą o śmierci. Salezjańska praca to jest po prostu heroizm. Opiekują się młodzieżą, codziennie wydają paczki żywnościowe: ryż, mąkę, olej, cukier, świece, bo nie ma światła. To jest ich codzienna działalność z narażeniem życia. Byłem zbudowany postawą salezjanów, ale wychowankowie ich oratorium, też włączają się do tej pomocy" - opowiada Maleo.

Zapraszamy!

koncert2018 01

 

Ostatnio zmieniany środa, 06 czerwiec 2018 14:50