wrapper

Wiadomości

czwartek, 07 czerwiec 2018 16:25

Lady, prałat i strażak - wyróźnienie dla ks. prałata Jan Nowakowskiego

Napisane przez ks. Zbigniew Wielgosz / Tarnowski Gość Niedzielny
Lady, prałat i strażak - wyróźnienie dla ks. prałata Jan Nowakowskiego fot. ks. Zbigniew Wielgosz / Tarnowski Gość Niedzielny

Powiat Bocheński wyróżnił tytułem Bene Meritus Halinę Muchę, ks. Jana Nowakowskiego oraz Krzysztofa Kokoszkę.

Kapituła wyróżnienia powiatu bocheńskiego „Bene Meritus” (Dobrze zasłużony) spośród 13 kandydatur postanowiła uhonorować trzy osoby, zaangażowane w życie społeczne, kulturalne i religijne Bocheńszczyzny.

Ks. Jan Nowakowski od 44 lat jest związany z Bochnią. Był wikariuszem w par. św. Mikołaja, a później budowniczym kościoła pw. św. Pawła, gdzie pełni funkcję proboszcza.

- Ksiądz Prałat Jan Nowakowski w swojej pracy duszpasterskiej jest stale otwarty na organizowanie nieprzeciętnych przedsięwzięć religijnych, społecznych czy kulturalnych, co czyni z myślą o swoich parafianach, a także o mieszkańcach Bochni i powiatu bocheńskiego. Współpracuje z wieloma organizacjami i grupami katolickimi działającymi przy parafii, przygotowując różne akcje ewangelizacyjne i społeczne oraz znaczące sympozja, cieszące się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu bocheńskiego, a nawet Małopolski. Dzięki staraniom księdza prałata organizowane są koncerty orkiestr i zespołów muzycznych z terenu powiatu. Z jego inicjatywy wybudowano przedszkole parafialne, które służy wielu bocheńskim rodzinom, a na bocheńskim cmentarzu Św. Rozalii powstał pomnik dziecka utraconego.

Aby przeczytać więcej, przejdź na stronę "Tarnowskiego Gościa Niedzielnego", kliknij tutaj.