wrapper

Wiadomości

środa, 13 czerwiec 2018 11:18

Spotkanie Biskupa Diecezjalnego z kapłanami, którzy przyjęli sakrament kapłaństwa 25 lat temu - HOMILIA, ZDJĘCIA

Napisane przez
Spotkanie Biskupa Diecezjalnego z kapłanami, którzy przyjęli sakrament kapłaństwa 25 lat temu - HOMILIA, ZDJĘCIA fot. ks.Marian Kostrzewa

12 czerwca w Gródku nad Dunajcem w ośrodku rekolekcyjnym „Arka” zgromadzili się z Biskupem Diecezjalnym kapłani, którzy przyjęli sakrament kapłaństwa dokładnie 25 lat temu, w 1993 roku.

Z tej okazji Biskup w swojej homilii zachęcił Jubilatów do pewnej rewizji życia.

- „25 lat kapłaństwa (powiedzmy, że mamy ok. 50 lat) to czas na pierwsze podsumowania. Każdy mężczyzna, a zwłaszcza kapłan powinien sobie zadać pytanie: co zrobiłem w życiu? Co się dokonało w moim życiu?”

Ks. Biskup zwrócił uwagę na fakt, że w życiu każdego mężczyzny dostrzegalne owoce pracy budzą radość. Ale specyfika kapłańskiej posługi powoduje, że te owoce nie zawsze są widoczne, zwłaszcza na pierwszy rzut oka.

- „Dlatego gorąco Wam życzę, żebyście nie dali się uwieść monotonii i poczuciu niespełnienia. Że te 25 lat to ciężka orka na ugorze, a nie widzimy efektów swojej posługi. One są obecnie w tej sferze zewnętrznej, ale przede wszystkim w tej niewidzialnej, gdzie wiele osób mogło spotkać Chrystusa, mogło zmienić swoje życie i osiągnąć zbawienie, przez waszą posługę, przez głoszenie słowa Bożego, przez sprawowanie sakramentów, przez miłość pasterską. To bardzo ważne, aby to dostrzec w wieku, w którym jesteśmy”.

Ks. Ryszard Polek, który obecnie pracuje w USA w diecezji Worcester podziękował ks. Biskupowi w imieniu swojego rocznika za słowa otuchy i umocnienia, ale nie tylko.

- „Dziękujemy, że jesteś z nami obecny w tym dniu. I też nie tylko dziś, bo wiemy, że jesteś znany z tego, że każdy kapłan tej diecezji ma bardzo prosty dostęp do ciebie”. – mówił wyraźnie wzruszony.

- „O tym jak bardzo liczy się obecność drugiego człowieka, bliskiego człowieka wiedzą to ci, którzy już ich stracili, np. swoich rodziców. Myśmy stracili swojego kolegę z roku, ks.Marka. Ja jestem daleko i wiem jak bardzo ważna jest obecność, moich rodziców i moich kolegów rokowych, bo nie mogę się spotkać tak, jak to bywało dawniej”.

Ks. Ryszard wyraził również wdzięczność Biskupowi za kapłanów, których posłał do pomocy do pracy za granicę, oraz jako świadectwo dla świata.

- „Dzięki temu, mogę tutaj dziś być z wami, bo w parafii może mnie zastąpić kapłan przez ciebie posłany, ks. Tomasz Góra”. – mówił z radością.

Na zakończenie Mszy św. ks. Biskup rozdał kapłanom okolicznościowe listy gratulacyjne.

Zapraszamy do oglądnięcia filmu i fotogalerii - kliknij tutaj.

Ostatnio zmieniany środa, 13 czerwiec 2018 15:17