środa, 20 czerwiec 2018 00:19

Napisane przez
"Dobro na wagę złotówki" - XII Zjazd Szkolnych Kół Caritas - FILM, HOMILIA, ZDJĘCIA fot. ks.Marian Kostrzewa

„Uczestniczymy dzisiaj w święcie radości” – powiedział zastępca dyrektora diecezjalnego Caritas ks. Tomasz Majerczak podczas XII Zjazdu Szkolnych Kół Caritas.

I rzeczywiście, prawie 1500 uśmiechniętych twarzy dzieci i młodzieży ciągle potwierdzały jego słowa. Przedstawiciele 50 Szkolnych Kół Caritas wraz ze swoimi opiekunami, we wtorkowe upalne przedpołudnie przyjechali do Porąbki Uszewskiej, aby wspólnie świętować finał całorocznej pracy charytatywno – formacyjnej.

Spotkanie miało dwie części – podczas pierwszej, przy Grocie Matki Bożej z Lourdes, uczestnicy oglądnęli spektakl pt. „Bernadetta” przygotowany przez gospodarzy, a potem uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył bp. Stanisław Salaterski.

Natomiast druga część – agapa, odbyła się w pobliżu budynku szkoły. Był to czas na posiłek i zabawy z wodzirejami z Brzeska, a także na rozstrzygnięcie akcji „Dobro na wagę złotówki”.

Pani Katarzyna Zielińska jest nauczycielką i katechetką w Szkole Podstawowej w Pleśnej. Razem z podopiecznymi cały rok podejmowali różne dzieła w ramach Szkolnego Koła Caritas. Jednak największym zadaniem, jaki sobie wyznaczyli, był udział właśnie w tej akcji.

„Nasi wspaniali wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Pleśnej zebrali 1091,22zł. Pieniądze przeznaczyliśmy dla naszej parafianki Izabeli Łąckiej na rehabilitację” – tłumaczy p.Katarzyna, tuląc do serca małą Izę.

Caritas Diecezji Tarnowskiej, wsłuchując się w głosy i uwagi SKC, oraz korzystając z ubiegłorocznych doświadczeń, zdecydował w tym roku, że zebrane środki w ramach akcji „Dobro na wagę złotówki” nie będą rozdysponowywane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej, lecz zostaną wydane na cel wyznaczony przez SKC, tzn. na jedno dziecko ze swojego środowiska, które potrzebuje pomocy. A zatem wszystkie środki, jakie udało się zebrać danemu SKC zostały przekazane wybranemu wcześniej dziecku.

Wielu beneficjentów akcji przyjechała tutaj razem ze swoimi rodzicami. Obecność tutaj ma dla nich ogromne znaczenie.

- „Bardzo chciałam podziękować w imieniu swoim i mojego synka, za to że okazaliście nam tak dużo serca. Jestem bardzo wdzięczna szkolnemu Kołu Caritas w Lisiej Górze” – mówiła ze łzami w oczach mama małego Karolka. SKC zebrało na leczenie dziecka 4593,70zł, co stanowi poważne wsparcie dla rodziny walczącej o zdrowie chłopca.

Podczas agapy rozstrzygnięto także konkurs na najładniejsze plakaty - „czeki” z opisem przeprowadzonej akcji. Kilka prac zostało nagrodzonych za wysokie walory artystyczne. A pozostali? "Gdy pomagamy innym, nie ma przegranych, są tylko zwycięzcy" - członkowie SKC dobrze o tym wiedzą.

Zapraszamy do zobaczenia filmów oraz galerii zdjęć z tego wydarzenia - kliknij TUTAJ.

Ostatnio zmieniany środa, 20 czerwiec 2018 07:50