wrapper

Wiadomości

środa, 20 czerwiec 2018 14:15

Karolinka – nowa książka dla dzieci

Napisane przez eb/Wydawnictwo Promyczek

Bł. Karolina może się stać bliższa dzieciom. Jest nowa inicjatywa sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie oraz Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej Promyczek. Ukazała się właśnie książka dla dzieci „Karolinka”.

Zawiera ona wierszowany życiorys bł. Karoliny oraz cztery krótkie filmy na płycie DVD. Autorka wiersza, Izabela Michta, w sposób niezwykle lekki i barwny przedstawiła nie tylko dzieciństwo i lata młodzieńcze Karolinki, ale także tragedię I wojny światowej i męczeńską śmierć tej szesnastoletniej dziewczyny.

Do książeczki dołączona jest płyta DVD, która zawiera film „Błogosławiona Karolina Kózkówna” z serii AUREOLA – od Stanisława do Karola, felieton „Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, teledysk do piosenki „Zwykła dziewczynka” oraz - VIDEOBOOK „Karolinka”. To zaanimowane sceny z książeczki, zilustrowane muzyką i efektami dźwiękowymi Adama Goika oraz czytanymi przez dzieci tekstami wiersza. Nagrania zostały zrealizowane w studiu Polskiego Radia Dzieciom w Warszawie, przez laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi” organizowanego przez Wydawnictwo Promyczek i Pałac Młodzieży z Nowego Sącza. W konkursie brali udział wychowankowie czternastu ośrodków kultury ze Śląska, Podkarpacia i Małopolski.

Ostatnio zmieniany środa, 20 czerwiec 2018 14:22