poniedziałek, 25 czerwiec 2018 17:21

Przedwakacyjne spotkanie Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego

Napisane przez eb/Wydział Misyjny
Przedwakacyjne spotkanie Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego arch. Wydziału Misyjnego

Słuchali o misjach i przygotowywali się do wyjazdu na Ukrainę. Przedwakacyjne spotkanie Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego zgromadziło ponad 30 osób.

Gośćmi spotkania byli misjonarze z Republiki Środkowoafrykańskiej. Ks. Leszek Zieliński, który pracuje już w RCA od sześciu lat, a obecnie jest dyrektorem niższego i średniego seminarium diecezji Bouar oraz ks. Stanislas, miejscowy kapłan wyświęcony przed rokiem, który jest jednym z pierwszych kapłanów uformowanych u początku swojego powołania w tym właśnie seminarium. Obecnie pełni funkcję kanclerza diecezji Bouar, kierowanej przez naszego tarnowskiego kapłana, bpa Mirosława Gucwę.

W czasie spotkania goście opowiadali o misyjnych problemach i wyzwaniach, a także zwracali uwagę na potrzebę świeckich wolontariuszy i misjonarzy. Dziękowali także za pomoc jaką już do tej pory okazali członkowie TWM w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie przewinęło się już kilkunastu wolontariuszy pracujących w różnych placówkach: szpitalach, szkołach, seminarium, sekretariacie biskupa czy warsztacie mechanicznym.

Świadectwo o misyjnej posłudze wśród dzieci głuchoniemych i niepełnosprawnych dały nasze misjonarki świeckie Małgorzata Pietrucha oraz Magdalena Słowik. Spotkanie było także czasem ostatnich ustaleń i przygotowań do stażu na Ukrainie, który rozpoczyna się 1 lipca i trwał będzie do 9 sierpnia. W stażu weźmie udział blisko 20 wolontariuszy.

Następne spotkanie odbędzie się 29 września o godz. 17.oo w tarnowskiej katedrze.