wrapper

Wiadomości

środa, 27 czerwiec 2018 21:01

Rodzina Wspólnot - FILMY

Napisane przez ks. Piotr Cebula / filmy: SYNAJ TV

Jak dzisiaj troszczyć się o rodzinę? Jak towarzyszyć małżonkom? W jaki sposób otaczać troską małżeństwa młode, w średnim wieku oraz na etapie „pustego gniazda”?

 Takie pytania zadawali sobie członkowie Parafialnych Zespołów Synodalnych na spotkaniach w maju. Wnioski z tych dyskusji już spłynęły do Sekretariatu V Synodu. Zawierają one m. in. zasadniczą wskazówkę: należy szerzej informować o wspólnotach, które pomagają małżeństwu i rodzinie oraz wskazywać, gdzie można uzyskać specjalistyczną pomoc w kryzysach małżeńsko-rodzinnych.

Podejmując próbę wyjścia naprzeciw temu postulatowi, Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie przygotowało ulotkę „Rodzina Wspólnot” oraz we współpracy z Synaj.tv krótkie filmy o wspólnotach. Ulotki te trafią do rodzin naszej diecezji podczas wizyty duszpasterskiej.

Projekt ten udał się dzięki zaangażowaniu wszystkich wspólnot o charyzmacie rodzinnym obecnych w diecezji tarnowskiej. Serdecznie dziękujemy za to wspólne, synodalne działanie, które pięknie wpisuje się w pierwszy rok Synodu poświęcony rodzinie.

Zachęcamy do zapoznania się ze wspólnotami dla rodzin oraz do obejrzenia krótkich filmów o nich.

rodzwspolobr

Ostatnio zmieniany środa, 27 czerwiec 2018 22:47