wrapper

Wiadomości

czwartek, 05 lipiec 2018 15:04

Trwają zapisy na 36. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę

Napisane przez Grzegorz Golec/RDN Małopolska

Zgłoszenia przyjmowane są we wszystkich parafiach diecezji tarnowskiej do końca lipca.

Hasłem tegorocznych, dziewięciodniowych, rekolekcji w drodze są słowa „Pełni Ducha Świętego budujemy Kościół na wzór Chrystusa”. Nawiązują one do obecnego roku duszpasterskiego. – Na pielgrzymce będziemy odnajdywać Ducha Świętego, który jest nam potrzebny – mówi ks Zbigniew Szostak, dyrektor tarnowskiej pielgrzymki. – Zapraszam wszystkich, którzy chcą na pielgrzymim szlaku odnaleźć prawdę o trzeciej osobie Trójcy Przenajświętszej. Mam nadzieję, że te konferencje, które przygotował ojciec Remigiusz, jak również wydarzenia, które są przygotowane w poszczególnych grupach i całej pielgrzymce, pomogą nam doświadczyć, że jesteśmy tymi, którzy potrafią się otworzyć na dary Ducha Świętego – dodaje.

Koszt pielgrzymki wynosi 90 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł, a każde następne dziecko tylko 20 zł.

Pielgrzymi na Jasną Górę wyruszą 17 sierpnia z tarnowskiego placu Katedralnego.

Radio RDN będzie towarzyszyć pątnikom w drodze na Jasną Górę. Każdego dnia będzie można wysłuchać relacji reporterów, pozdrowień od pielgrzymów. Będą również transmisje nabożeństw oraz Apeli Jasnogórskich.