wrapper

Wiadomości

czwartek, 02 sierpień 2018 16:49

Czy znasz Jezusa? - ZDJĘCIA

Napisane przez eb/Duszpasterstwo Niesłyszących
Czy znasz Jezusa? - ZDJĘCIA Foto arch. Duszpasterstwo Niesłyszących

Grupa niesłyszących wraz z katechetą a zarazem diecezjalnym duszpasterzem niesłyszących w Tarnowie w dniach od 29 lipca do 4  sierpnia brała udział w ogólnopolskim spotkaniu młodzieży niesłyszącej na rekolekcjach miganych "Czy znasz Jezusa?" Odbyły się one w ośrodku dla niesłyszących w Przemyślu.

W rekolekcjach brała udział młodzież z różnych szkół dla niesłyszących. Wysłuchali oni szeregu wykładów i konferencji opowiadających o życiu Jezusa i mieli okazję spotkać głuchą młodzież z innych regionów Polski.

Oprócz specjalnych Mszy miganych i modlitw, młodzi uczestniczyli też w warsztatach edukacyjno-integracyjnych w zakresie tańca, pantomimy, carving'u i fotoreportażu. Były też warsztaty katechetyczne dla nauczycieli i duszpasterzy niesłyszących.

„Dla tej młodzieży jest mało propozycji na wypoczynek podczas wakacji. Dlatego Duszpasterstwo Niesłyszących Diecezji Tarnowskiej postarało się, aby młodzież nie tylko wypoczęła, ale także dobrze wykorzystała czas wakacji. Uczniowie ze szkoły dla niesłyszących w Tarnowie byli bardzo zadowoleni z uczestnictwa w tych rekolekcjach” – podsumował ks. Damian Migacz.

Co roku spotkania odbywają się w innych ośrodkach duszpasterskich. Pierwsze odbyło się 2 lata temu w Tarnowie. Drugie we Wrocławiu.

Ostatnio zmieniany czwartek, 02 sierpień 2018 22:26