wrapper

Wiadomości

czwartek, 02 sierpień 2018 21:54

Prezent na 120. urodziny Karoliny - premiera Akatystu ku czci Błogosławionej - FILM

Napisane przez
Prezent na 120. urodziny Karoliny - premiera Akatystu ku czci Błogosławionej - FILM fot. ks.Marian Kostrzewa

2. sierpnia przypada 120 - lecie urodzin błogosławionej Karoliny Kózki. Z tej okazji przed Mszą św. na zakończenie Miasteczka Modlitewnego w sanktuarium w Zabawie wykonano akatyst autorstwa ks. Wiesława Ciermięgi. Mówi on o Jej życiu, odwadze i męczeńskiej śmierci. Utwór został wykonany przez uczestników spotkania młodych.

Ks. Wiesław Ciemięga posługuje w Łodzi, w parafii św. Józefa. "Akatyst napisałem ku Jej czci. Byłem Jej to winny. Niech zatem będzie małym przyczynkiem do rozkrzewiania Jej kultu i pomaga młodzieży zobaczyć wartości, którymi żyła nasza Błogosławiona i dla których oddała swoje młode życie" - zaznacza Autor. 

Ks. Zbigniew Szostak, kustosz Sanktuarium, po wysłuchaniu premierowego wykonania akatystu podzielił się z nami swoimi wrażeniami: "Myślę, że słuchając tego akatystu mamy szansę na to, co powiedział Jan Paweł II: "Aby się spotkać, trzeba się naparzeć". Myśmy się nasłuchali, zobaczyli życie bł.Karoliny w akatyście, zobaczyli piekne cnoty, które ona swoim życiem zaprezentowała. Bł. Karolina nas zachęca, abyśmy poszli tą drogą, ponieważ ta droga prowadzi do pełni życia, szczęcia i radości".

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym tekstem akatystu - KLIKNIJ TUTAJ, oraz oglądnięcia relacji filmowej.

Ostatnio zmieniany czwartek, 02 sierpień 2018 23:57