wrapper

Wiadomości

środa, 08 sierpień 2018 15:38

Zbliża się jubileusz Tarnowskiego Gościa Niedzielnego

Napisane przez Ewa Biedroń
Zbliża się jubileusz Tarnowskiego Gościa Niedzielnego arch. Gościa Tarnowskiego

Tarnowski Gość Niedzielny przygotowuje się do jubileuszu 25 - lecia istnienia. Będzie on obchodzony podczas odpustu w Pasierbcu. Już 19 sierpnia ukaże się specjalny numer  poświęcony historii tygodnika, czytelnikom, dziennikarzom, którzy tworzyli edycję tarnowską. Będzie też zaproszenie na Mszę św. jubileuszową.

Główne obchody odbędą się 26 sierpnia w Pasierbcu. Mszy św. o godzinie 11.00 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Na modlitwie zgromadzą się kapłani, czytelnicy, pielgrzymi, goście z Katowic, dziennikarze, którzy tworzyli i tworzą tygodnik. Do Pasierbca przyjedzie także ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny Gościa Niedzielnego.

26 sierpnia w parafiach pojawi się jubileuszowy numer Tarnowskiego Gościa Niedzielnego dedykowany Pasierbcowi i koronacji obrazu Matki Bożej z okazji 25. rocznicy tego wydarzenia.

Z okazji jubileuszu na https://tarnow.gosc.pl/ pojawi się specjalna podstrona. Zaplanowano też wspólne inicjatywy razem z radiem RDN. Rozgłośnia diecezji tarnowskiej też przygotowuje się do świętowania 25.rocznicy powstania. Jednym z wydarzeń będzie wspólna pielgrzymka do Lublina, do grobu abpa Józefa Życińskiego – założyciela Tarnowskiego Gościa Niedzielnego i radia RDN.  

Pierwszy numer „Gościa Tarnowskiego” ukazał się 29 sierpnia 1993 roku z okazji ozdobienia papieską koroną łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Od tamtego dnia nieprzerwanie w każdą niedzielę do rąk kilkunastu tysięcy rodzin w diecezji tarnowskiej trafia numer „Gościa Niedzielnego” zawierający diecezjalną edycję tygodnika.

- „Gość Tarnowski” jest swoistą pamięcią diecezji. Rejestrujemy bogactwo życia religijnego lokalnego Kościoła w wymiarze diecezjalnym i parafialnym. Ukazujemy pozytywne świadectwa wiary, miłości do Boga i Kościoła zachęcając w ten sposób do naśladowania dobrych przykładów chrześcijańskiego bycia w świecie. Patrzymy w przyszłość ewangelizując poprzez dobrą informację przestrzeń wirtualną. Od 5 lat intensywnie działamy w sieci internetowej poprzez stronę internetową tarnow.gosc.pl oraz profil fb – podkreśla ks. Zbigniew Wielgosz, kierownik „Gościa Tarnowskiego”.

Ostatnio zmieniany środa, 08 sierpień 2018 10:43