wrapper

Wiadomości

niedziela, 05 sierpień 2018 17:08

Wierni i duchowni modlili się za biskupa misjonarza - ZDJĘCIA, HOMILIA, FILM

Napisane przez Jakub Pędzich / RDN Nowy Sącz / multimedia: ks.Marian Kostrzewa
Wierni i duchowni modlili się za biskupa misjonarza - ZDJĘCIA, HOMILIA, FILM fot. ks.Marian Kostrzewa

Sierpniowe nabożeństwo fatimskie w bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, było okazją do świętowania diecezjalnych uroczystości prymicyjnych biskupa Mirosława Gucwy. Wierni z całej diecezji tarnowskiej, z biskupem Andrzejem Jeżem na czele, modlili się szczególnie za kościół w Afrycie i diecezje Bouar, której od niedawna przewodniczy biskup Andrzej Gucwa.

Po ponad roku od mianowania przez Papieża Franciszka, księdza Mirosława Gucwy biskupem w Afryce, wierni i duchowni dziękowali Bogu za dar święceń biskupich, kapłana pochodzącego z Pisarzowej.

Biskup Mirosław Gucwa jest znany z działalności misyjnej od ponad 25 lat. Przede wszystkim zajmuje się ewangelizacją w Republice Środkowoafrykańskiej – Mała część ludności wierzy w Jezusa Chrystusa, wielu się zagubiło, a są tacy którzy nadal trwają w zwyczajach które są dalekie od naszej wiary. Nasza praca i obecność jest niezbędna, żeby formować kapłanów z Afryki, którzy przejmą naszą rolę – tłumaczy duchowny.

Ostatni lata na kontynencie afrykańskim to bardzo niebezpieczny okres. Cały czas trwają konflikty zbrojne, co bezpośrednio wpływa również na pracę tarnowskich misjonarzy.

– W Republice Środkowoafrykańskiej wciąż trwa rebelia. Na szczęście diecezja Bouar, której przewodzi biskup Mirosław jest na razie poza zasięgiem konfliktu. Kościół jest dla tego kraju nadzieją. Mimo konfliktu duchowni pozostali z wiernymi co jest naprawdę dużym świadectwem – przekonuje biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Więcej na rdn.pl

Zapraszamy do oglądnięcia naszych filmów i galerii zdjęć, kliknij TUTAJ.

Ostatnio zmieniany wtorek, 14 sierpień 2018 20:28