wrapper

Wiadomości

czwartek, 16 sierpień 2018 15:16

UNS JPII zaprasza na kolejny semestr wykładów

Napisane przez Dorota Kunc/RDN Małopolska
UNS JPII zaprasza na kolejny semestr wykładów www.rdn.pl

Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II ogłasza rekrutację na nowy semestr. Są już znane tematy zajęć w poszczególnych miesiącach. A zapisywać się można do 4 września.

Wykłady będą się odbywać raz w miesiącu. Każdy trwa dwie godziny.

Tematy tegorocznych zajęć dotyczyć będą setnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz zbliżających się wyborów samorządowych i zasad demokracji.

-Już we wrześniu poruszymy kwestię patriotyzmu – mówi dyrektor uniwersytetu ks. Jan Bartoszek. -„Czy patriotyzm jest potrzebny globalnemu światu?” oraz temat „Europa wartości – ale jakich?” Natomiast w październiku wykłady dla nas przeprowadzi wykładowca z Instytutu Actona ze Stanów Zjednoczonych, który podejmie tematykę związaną z dokumentem papieskim Centesimus Annus. Zaprezentuje nam, jaka jest wizja demokracji nakreślona w tej encyklice oraz jakie są kryteria autentycznej demokracji – zapowiada ks. Bartoszek.

Listopad to rozważania: „Co z prawdą w czasach gender?” oraz „Czy klauzula sumienia czy tani kompromis”. W grudniu słuchacze rozważać będą zasady demokracji.

Udział w zajęciach zadeklarowało 95% uczestników pierwszego semestru.

W przeprowadzonej w czerwcu ankiecie chwalili sposób prowadzenia zajęć i przygotowane tematy.

-Padały takie wypowiedzi między innymi jak: wykłady ambitne, ciekawe, cenne, trafna tematyka, bardzo ciekawie przedstawiona, doskonała organizacja, profesjonalni wykładowcy, raz w miesiącu uczestniczenie w uczcie intelektualnej, wykłady otworzyły mi oczy na wiele spraw, od kilkudziesięciu lat oczekiwałem na możliwość uczestniczenia w takich zajęciach, aby pogłębić wiedzę w tym temacie – wylicza dyrektor Uniwersytetu.

Uniwersytet w poprzednim roku ukończyło 750 osób.

Zapisywać się można przez stronę internetową www.unsjp2.edu.pl. Tam znajdują się formularze zgłoszeniowe.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 września w Bochni.

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 sierpień 2018 17:07