wrapper

Wiadomości

czwartek, 06 wrzesień 2018 14:04

XVIII edycja Konkursu „Mój szkolny kolega z misji”

Napisane przez www.adgentes.misje.pl
XVIII edycja Konkursu „Mój szkolny kolega z misji” www.adgentes.misje.pl

Tradycyjnie Dzieło Pomocy „Ad Gentes” organizuje w roku szkolnym 2018-2019 XVIII edycję Konkursu „Mój szkolny kolega z misji”. Hasło tegorocznego Konkursu brzmi „Z Janem Pawłem II na misyjnych drogach”. Ma on charakter ogólnopolski i skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej.

Patronat honorowy nad Konkursem objęli: abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej oraz bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Celem Konkursu w tym roku jest rozbudzenie w uczniach zainteresowania sanktuariami maryjnymi w krajach misyjnych oraz ich rolą ewangelizacyjną. Poprzez przybliżenie dziedzictwa kultu maryjnego organizatorzy chcą zainteresować dzieci i młodzież misjami oraz kształtować postawę solidarności z rówieśnikami, żyjącymi w krajach misyjnych. Kategorie Konkursu (literacka, plastyczna, muzyczna i charytatywna) pozwalają uczniom na swobodne wyrażenie swych talentów oraz inwencję twórczą.

W ramach Konkursu znajduje się kategoria charytatywna – polegająca na tym, że uczniowie w ciągu roku organizują różne akcje i wydarzenia, mające zainteresować społeczność szkolną i lokalną misjami oraz pozyskiwanie środków na działalność charytatywną misjonarzy. W tym roku pozyskane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie przedszkola prowadzonego przez siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi w Rezegat k. Armant w Egipcie. To pomoc w umeblowaniu sal oraz w zakupie zabawek i pomocy dydaktycznych.