wrapper

Wiadomości

poniedziałek, 10 wrzesień 2018 00:22

Kardynał Tagle głosi rekolekcje dla tarnowskich kapłanów - FILM, ZDJĘCIA

Napisane przez Ewa Biedroń / multimedia: ks.Marian Kostrzewa
Kardynał Tagle głosi rekolekcje dla tarnowskich kapłanów - FILM, ZDJĘCIA fot. ks.Marian Kostrzewa

Trzech biskupów i trzystu kapłanów diecezji tarnowskiej uczestniczy w pierwszej turze rekolekcji, które głosi kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin.  Jego zaproszenie przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża związane jest z V Synodem Diecezji Tarnowskiej.

„Ewangelizacja wobec przemiany czasów”  to hasło rekolekcji.

– Papież Franciszek podkreśla gaudium, czyli radość, bo jeśli głosimy Ewangelię, Dobrą Nowinę bez radości i dobroci to Ewangelia nie jest pełna w naszym przekazie – powiedział kardynał.

Kardynał Tagle był także pytany ile czasu kapłan powinien poświęcać na modlitwę.

– Już jako kleryk usłyszałem radę od moich przełożonych: Jedz tyle ile możesz, wypoczywaj tyle ile możesz oraz módl się wtedy, kiedy nie jesz i nie wypoczywasz – odpowiedział gość z Filipin.

W rekolekcjach uczestniczy m.in. ks. Marcin Krępa, dyrektor Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach.

– Jestem rekolekcjonistą, więc z radością i uwagą będę słuchał tego, co ks. kardynał Tagle będzie miał do przekazania. Ewangelia jest stała i niezmienna, ale podawana we współczesnym świecie w nieco inny sposób i może jakieś nowe wątki odczytane przez kardynała, będą nas prowadzić przez ten synodalny czas – dodaje.

O.Bonawentura Nosek mówi radiu RDN, że chciał uczestniczyć w rekolekcjach, bo dużo słyszał o kardynale Tagle.

– Przeczytałem jego książkę „Ludzie Wielkiej Nocy”. Jego spojrzenie na współczesny świat powinno interesować każdego kapłana. Skoro mamy taką okazję, trzeba skorzystać i spotkać się z wybitnym człowiekiem Kościoła – podkreśla.

Pierwsza seria rekolekcji potrwa do środy w Wyższym Seminarium Duchownym. Na drugi termin od środy do soboty zapisało się ponad dwustu kapłanów. Lista jest nadal otwarta.

15 września, kardynał spotka się także z młodymi podczas diecezjalnego Synaju w Dębicy.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć - KLIKNIJ TUTAJ.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 wrzesień 2018 06:16