wrapper

Wiadomości

czwartek, 13 wrzesień 2018 15:45

Zakończyła się pierwsza tura rekolekcji dla księży diecezji tarnowskiej

Napisane przez Ewa Biedroń
Zakończyła się pierwsza tura rekolekcji dla księży diecezji tarnowskiej Foto ks. Marian Kostrzewa

To wyjątkowy czas – tak o rekolekcjach z kardynałem Luisem Tagle z Filipin mówią kapłani diecezji tarnowskiej. Pierwsza tura dla trzystu duchownych już się zakończyła. W drugiej uczestniczy ponad dwustu księży. Rekolekcje potrwają do soboty.

- Warto posłuchać kardynała z Filipin – mówi ks. Stanisław Wojtas, proboszcz parafii Brzozowa. – Będziemy bardziej realnie patrzeć na nasze parafie i na naszych wiernych, których trzeba więcej kochać i być spójnym w wierze. Ludzie dziś patrzą na to, czy jesteśmy prawdziwymi pasterzami, którzy dbają o swoje owce. Wielka praca przed nami. Bóg zapłać za te wspaniale rekolekcje. Niech Pan Bóg błogosławi kardynałowi, by został kiedyś papieżem – dodaje duszpasterz.

Kapłani modlili się także o dary Ducha Świętego i o odnowienie charyzmatu kapłaństwa.

– Odnawialiśmy nasze kapłaństwo, przypominaliśmy sobie dzień święceń – relacjonuje ks. Paweł Stabach, proboszcz z Muszyny. - Znaki pokoju i miłości były dla nas wielkim przeżyciem, sięgnęliśmy do momentu, kiedy staliśmy się kapłanami Chrystusa. Jest to budujące i wspaniałe – dodaje.

"Ewangelizacja wobec przemiany czasów” to hasło rekolekcji. Kardynała Tagle zaprosił biskup tarnowski Andrzej Jeż z okazji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Ostatnio zmieniany czwartek, 13 wrzesień 2018 16:03