wrapper

×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62.

Wiadomości

środa, 19 listopad 2014 07:46

Chóralny śpiew w limanowskiej bazylice

Napisane przez

xxlatfcW najbliższą sobotę tj. 22 listopada wypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii - patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji w limanowskiej bazylice zaśpiewają cztery połączone chóry.

O godzinie 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w czasie której zaśpiewają: Chór Chłopięcy, Chór Męski , Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM oraz Chór ZNP CARPE DIEM. Po zakończonej liturgii każdy chór indywidualnie zaśpiewa. Na uroczystość zapraszają dyrygenci i wszyscy chórzyści, którzy co roku 22 listopada, tworzą jeden wielki chór na cześć swojej Patronki - św. Cecylii.

Również w tym czasie swój Jubileusz 20-lecia będzie obchodziła Federacja CAECILIANUM, zrzeszająca chóry kościelne w czterech oddziałach w Polsce: krakowskim, warszawskim, bydgoskim i poznańskim. Od 2005 roku członkiem Federacji w oddziale krakowskim jest limanowski Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM, działający przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczną się w sobotę 22 listopada o godz. 19:00 koncertem w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie. Następnego dnia tj. w niedzielę 23 listopada o godz. 12:30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie. Obchody jubileuszowe zakończy koncert.