wrapper

Wiadomości

Artykuły filtrowane wg daty: grudzień 2016

Bazylea będzie gospodarzem kolejnego 40. Europejskiego Spotkania Młodych. Brat Aloise przekazał tę informację młodzieży zgromadzonej w Arena Ryga oraz Kipsala Center. Szwajcarskie miasto leżące na granicy trzech państw gościć będzie pielgrzymów z całej Europy od 28 grudnia 2017 roku do 1 stycznia 2018 roku.

piątek, 30 grudzień 2016 11:02

ŚDM wydarzeniem roku dla Kościoła

Jaki był 2016 rok dla Kościoła w Polsce i diecezji tarnowskiej? Zdaniem biskupa Andrzeja Jeża najważniejszymi wydarzeniami były Światowe Dni Młodzieży, a także obchody 1050. rocznicy chrztu Polski i Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.

Wspólna modlitwa poranna oraz warsztaty w grupach połączyły europejską młodzież w drugim dniu 39. Europejskiego Spotkania Młodych w Rydze. Brat Aloise wziął udział w rozważaniach w protestanckim kościele św. Marka oraz w wieczornej modlitwie w Arena Ryga.

piątek, 30 grudzień 2016 10:32

Ks. Marian Majka nagrodzony Dębowym Sercem

Wieloletni proboszcz parafii w Dębnie został uhonorowany nagrodą przyznawaną przez samorządowców osobom, które na trwale wpisują się w historię gminy i przyczyniają się do jej rozwoju. Ksiądz Marian Majka został doceniony za ratowanie zabytków. Podczas jego pracy w parafii odrestaurowano zabytkowy kościół, a także rozpoczęto renowację zabytkowych nagrobków na miejscowym cmentarzu.

Strona 1 z 17