Portal Diecezji Tarnowskiej - lipiec 2017
piątek, 21 lipiec 2017 16:54

Prymas z młodzieżą w Taizé

Po tygodniowym pobycie wracam z młodzieżą z Taizé. Był to dla mnie wielki dar spotkania z braćmi, modlitwy i bycia wśród młodych – napisał prymas Polski, metropolita gnieźnieński abp Wojciech Polak po pobycie w wiosce tej ekumenicznej wspólnoty.

Dział: Polska

Filipini będą świętować 502. urodziny swojego założyciela św. Filipa Neri. Tym razem w sobotę, 22 lipca odbędą się w klasztornym ogrodzie, a będzie to Filipiński Ogród Party, czyli #Urodziny502. – Szczególnie zapraszamy dzieci z ich opiekunami, rodzicami, dziadkami – mówi ks. Mateusz Kiwior, filipin, koordynator akcji.

Dział: Parafie
piątek, 21 lipiec 2017 16:39

Chór Puellae Orantes nagrodzony

Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" po raz kolejny znalazł się wśród finalistów Grand Prix międzynarodowego konkursu chóralnego.

Dział: Diecezja

Apel o dar abstynencji kierujemy w sposób szczególny do małżonków i rodziców. Wspieranie współmałżonka oraz wychowanie dzieci dokonuje się najbardziej poprzez świadectwo życia i osobisty przykład; Tysiące Polaków i ich rodzin cierpi przez alkohol; W Polsce wciąż wzrasta jego spożycie – podkreśla przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości bp Tadeusz Bronakowski.

Dział: Polska

Kilka tysięcy osób wzięło udział w drodze krzyżowej szlakiem męczeństwa bł. Karoliny w Wał Rudzie.

Dział: Parafie

Będą nie tylko modlić się za kierowców i podróżujących ale i wspierać działania w zakresie transportu misjonarzy. 23 lipca w diecezji tarnowskiej zostanie przeprowadzona Akcja św. Krzysztof z okazji wspomnienia patrona kierowców. –Wszystko po to, aby było bezpieczniej na naszych drogach – mówi ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz kierowców.

środa, 19 lipiec 2017 11:09

Zmiany w diecezji

Cztery parafie naszej diecezji mają nowych proboszczów. Nominacje wręczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Spotkanie z nowymi proboszczami odbyło sie 31 lipca 2017 roku, w Domu Biskupim w Tarnowie.

niedziela, 16 lipiec 2017 13:58

Rekolekcje „Uzdrowienie po aborcji”

Po raz pierwszy w diecezji tarnowskiej odbędą się rekolekcje dla osób, które mają doświadczenia związane z aborcją. To propozycja nie tylko dla kobiet, ale też ojców, rodzeństwa takich dzieci, osób, które zmusiły do zabiegu czy personelu medycznego. Uczestnikom zapewniona jest dyskrecja, bo organizatorzy nie podają do publicznej wiadomości nawet miejsca tych rekolekcji. W spotkaniu mogą uczestniczyć także osoby niewierzące.

piątek, 14 lipiec 2017 16:52

Rocznica ŚDM Kraków 29 – 30 lipca

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie przez blisko połowę Polaków zostały uznane za najważniejsze wydarzenie 2016 roku. Dlatego też w Archidiecezji Krakowskiej podjęto się organizacji obchodów pierwszej rocznicy ŚDM w Krakowie.

piątek, 14 lipiec 2017 16:47

Wakacje z Caritas

Około półtora tysiąca dzieci i młodzieży spędzi wakacje dzięki pomocy Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ta charytatywna organizacja dofinansowała wypoczynek dla 51 grup.