wrapper

Wiadomości

Artykuły filtrowane wg daty: wtorek, 26 wrzesień 2017

Pod hasłem „Do Serca Jezusowego przez Serce Maryi” odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wierni i duchowni przybędą 29 września do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

wtorek, 26 wrzesień 2017 12:50

List na XVII Dzień Papieski

Dzięki darczyńcom już cztery tysiące młodych ludzi mogło z powodzeniem ukończyć studia na najlepszych polskich uczelniach. Ufamy, że tegoroczna kwesta pozwoli na kontynuowanie stypendiów i pokrycie kosztów formacyjnych obozów wakacyjnych dla uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Takich stypendystów jest obecnie około dwa tysiące. Ofiarność każdego darczyńcy otwiera przed tymi młodymi ludźmi zachwycające horyzonty nadziei – czytamy w liście Konferencji Episkopatu Polski na XVII Dzień Papieski.

wtorek, 26 wrzesień 2017 12:42

Klerycy rozpoczęli naukę i formację

Mszą św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża, koncelebrowaną przez księży przełożonych i profesorów, rozpoczął się w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie nowy rok nauki i formacji.

wtorek, 26 wrzesień 2017 12:26

„Chleb za Chleb”

„Chleb za Chleb” – to inicjatywa Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas", której celem jest uwrażliwienie naszego społeczeństwa – czyli każdego z nas – na los ludzi bezdomnych i najuboższych oraz pozyskanie środków na pomoc dla nich.