Portal Diecezji Tarnowskiej - styczeń 2018
środa, 31 styczeń 2018 23:30

Wizyta w sektorze lasu w Yombo - ZDJĘCIA

Biskup tarnowski Andrzej Jeż odwiedził kolejną wspólnotę w Republice Środkowoafrykańskiej. Tym razem  udał się do Yombo odległego od Bimbo 25 km. Miejscowość ta, choć ciągle nazywana jest wioską, liczy kilkanaście tysięcy mieszkańców. Eucharystia miała miejsce przed kaplicą – pierwszą wybudowaną w tym sektorze przez tarnowskich misjonarzy. Uczestniczyło w niej niemal tysiąc osób.

środa, 31 styczeń 2018 10:29

1 procent dla Caritas Diecezji Tarnowskiej

„Przekaż  1 procent na Caritas Diecezji Tarnowskiej – możesz odmienić czyjś los”. Takim hasłem ta kościelna organizacja charytatywna zachęca, by ją wspierać, aby nadal mogła pomagać potrzebującym.

Dział: Diecezja

W pierwszy czwartek lutego (1.II) wspólnota WSD zaprasza do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. transmitowanej przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

wtorek, 30 styczeń 2018 22:15

Dwa spotkania w Bimbo

Biskup Andrzej Jeż kontynuując swą wizytę w Bimbo miał okazję zapoznać się z bliska z działaniem projektu, którego autorem i kilkuletnim wykonawcą był ks. Stanisław Wojdak. Jest to dom poświęcony w 2002 roku, przeznaczony dla dzieci zabranych często z ulicy.

Dział: Diecezja

W Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby w Czchowie odbył się konkurs wiedzy dla kolędników misyjnych "25 lat otwierania serc i domów".

wtorek, 30 styczeń 2018 10:32

Czas mocy i łaski w Barcicach

W dniach 9-11 lutego wierni i duchowni parafii Barcice będą się modlić przed figurą Św. Michała Archanioła z Gargano, z miejsca Jego objawień.

Dział: Parafie
poniedziałek, 29 styczeń 2018 22:06

Wizyta nad rzeką Ubangi

W poniedziałek, w dniu 29 stycznia, biskup Andrzej Jeż rozpoczął wizyty w sektorach parafii Bimbo. Pierwszym był sektor rzeczny, który liczy 20 wiosek. Biskup tarnowski w towarzystwie misjonarzy udał się do Nzimba po rzece Ubangi korzystając ze środka lokomocji zwanego pirogą. Wspomniana wioska oddalona jest od Bimbo 40 km.

poniedziałek, 29 styczeń 2018 15:26

Seniorzy Rodów

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej we współpracy z Urzędem Gminy Dobra zorganizowała po raz pierwszy, w takiej formule, spotkanie opłatkowe dla seniorów. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w miejscowym sanktuarium.

Dział: Parafie

W najbliższych dniach zostanie uruchomiony system rejestracyjny dla pielgrzymów udających się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. – W uzgodnieniu z Lokalnym Komitetem Organizacyjnym ŚDM Panama 2019, wszystkich Polaków prosimy o rejestrowanie się za Pośrednictwem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM – informuje dyrektor Biura ks. Emil Parafiniuk.

Dział: Polska

Brzeski Konkurs Kolęd i Pastorałek  “O Muszlę św. Jakuba” to znana i silna marka. Od trzynastu lat wpisany jest w tradycję śpiewania kolęd w rejonie Brzeska.