Portal Diecezji Tarnowskiej - luty 2018

Taize to wydarzenie, które co roku gromadzi tłumy młodych w jednym z europejskich miast. To czas modlitwy, skupienia i zatrzymania się na chwilę. To też poznanie różnych ludzi, ich kultury, języka, zwyczajów. To czas młodości - nie tylko tej mierzonej wiekiem, ale i duchowej. Czas poznania bliżej Jezusa, wpatrzenia się w Jego oblicze w całym chaosie tego świata.

Dział: Diecezja

Praca, którą Pan Profesor wykonuje, jest odkrywaniem mocy Bożej – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podczas uroczystości wręczenia nagrody im. bp. Romana Andrzejewskiego prof. dr. hab. Jackowi Hilszczańskiemu. Miała ona miejsce 27 lutego w Warszawie. Abp Gądecki w imieniu Konferencji Episkopatu Polski pogratulował Laureatowi m.in. dorobku naukowego, za który został nagrodzony.

wtorek, 27 luty 2018 14:17

Hartujcie też ducha

W Szkole Podstawowej nr 1 im Jana Pawła II w Skrzyszowie rozegrano doroczny turniej sportowy szkół, noszących imię Jana Pawła II, należących do Diecezjalnej Rodziny Szkół Jana Pawła II.

Dział: Parafie

Ks. Janusz Ostrowski, były misjonarz w Togo, a obecnie zastępca wikariusza sądowego archidiecezji warmińskiej został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji warmińskiej. Decyzję Ojca Świętego Franciszka ogłosiła Nuncjatura Apostolska w Polsce we wtorek, 27 lutego 2018 r.

Dział: Polska

Kiedy w 1938 roku młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej spotkali się na Jasnej Górze, by wspólnie oddać się opiece Matki Bożej Częstochowskiej, prawdopodobnie nikt wtedy nie przypuszczał, że po dokładnie 80 latach KSM stanie przed Obliczem Matki Bożej Częstochowskiej, by na służbę Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie odpowiedzieć „GOTÓW!”.

poniedziałek, 26 luty 2018 18:40

Synodalne szaty liturgiczne - ZDJĘCIA

Przy okazji ostatniej Kongregacji duszpasterskich dla kapłanów, duszpasterze mogli zobaczyć i niejako dotknąć prototypów niektórych szat liturgicznych przygotowanych z okazji V Synodu diecezjalnego.

poniedziałek, 26 luty 2018 14:23

Bezdomnych więcej niż miejsc

Minioną noc w Schronisku dla Osób Bezdomnych Caritas w Tarnowie spędziło 107 osób: w schronisku 83, a w noclegowni 24. Dach nad głową w wyjątkowo mroźne dni znalazło dodatkowo kilka osób więcej niż miejsc.

Dział: Diecezja

„Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1, 30) to hasło tegorocznego XXXIII Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w Niedzielę Palmową, 25 marca 2018r., na szczeblu diecezjalnym.

Dział: Polska

Członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przeżywali synodalne rekolekcje w Gródku n/Dunajcem. Był to czas modlitwy i przygotowań do V Synodu Diecezji Tarnowskiej oraz do jubileuszu 25- lecia istnienia Stowarzyszenia.

Dział: Diecezja

Diecezjalne Warsztaty Muzyczne odbędą się od 3 do 4 marca w Szymbarku. To propozycja dla młodych, którzy śpiewają, grają i interesują się muzyką.

Dział: Parafie