wrapper

Wiadomości

Artykuły filtrowane wg daty: luty 2018

Taize to wydarzenie, które co roku gromadzi tłumy młodych w jednym z europejskich miast. To czas modlitwy, skupienia i zatrzymania się na chwilę. To też poznanie różnych ludzi, ich kultury, języka, zwyczajów. To czas młodości - nie tylko tej mierzonej wiekiem, ale i duchowej. Czas poznania bliżej Jezusa, wpatrzenia się w Jego oblicze w całym chaosie tego świata.

Praca, którą Pan Profesor wykonuje, jest odkrywaniem mocy Bożej – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podczas uroczystości wręczenia nagrody im. bp. Romana Andrzejewskiego prof. dr. hab. Jackowi Hilszczańskiemu. Miała ona miejsce 27 lutego w Warszawie. Abp Gądecki w imieniu Konferencji Episkopatu Polski pogratulował Laureatowi m.in. dorobku naukowego, za który został nagrodzony.

wtorek, 27 luty 2018 14:17

Hartujcie też ducha

W Szkole Podstawowej nr 1 im Jana Pawła II w Skrzyszowie rozegrano doroczny turniej sportowy szkół, noszących imię Jana Pawła II, należących do Diecezjalnej Rodziny Szkół Jana Pawła II.

Ks. Janusz Ostrowski, były misjonarz w Togo, a obecnie zastępca wikariusza sądowego archidiecezji warmińskiej został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji warmińskiej. Decyzję Ojca Świętego Franciszka ogłosiła Nuncjatura Apostolska w Polsce we wtorek, 27 lutego 2018 r.

Strona 1 z 17