wrapper

Wiadomości

Artykuły filtrowane wg daty: wtorek, 17 kwiecień 2018

Chętni, którzy też chcą należeć do grupy zaangażowanej w misyjną działalność Kościoła tarnowskiego mogą cały czas dołączyć. Wolontariat prowadzi akcje na rzecz misji i ma kolejne plany.

W sobotę – 28 kwietnia – w Krakowie odbędzie się beatyfikacja pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej. Uroczystościom w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie przewodniczył kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

W Mielcu Rzochowie do sakramentu Ducha Świętego przystąpiło 140 kandydatów z Łączek Brzeskich (14), Kiełkowa (12), Przecławia (75), Dobrynika (15) i Rzuchowa (24).

wtorek, 17 kwiecień 2018 10:32

Tarnowscy kapłani wicemistrzami Polski

Tarnowscy kapłani wicemistrzami Polski w piłce nożnej halowej. W rozgrywanych 14 Mistrzostwach Polski w Bielsku Podlaskim zdobyli srebro.

Tarnowianie przegrali w finale z księżmi z diecezji zamojsko-lubaczowskiej 1:4. Na najniższym stopniu podium stanęli duchowni z diecezji gdańskiej.

W drużynie kapłanów z diecezji tarnowskiej zagrali: ks Paweł Skraba – kapitan drużyny oraz ks Maciej Igielski ks Leszek Grębski ks Paweł Bogaczyk ks Marcin Górski ks Piotr Cichoń ks Piotr Burdacki ks Rafał Żelazny ks Rafał Dziedziak ks Antoni Król ks Adam Bezak i ks Paweł Zawiślan.

Aby przeczytać cały artykuł, przejdź na stronę RDN Małopolska.

 

 

Strona 1 z 2