wrapper

Wiadomości

Artykuły filtrowane wg daty: wtorek, 15 maj 2018
wtorek, 15 maj 2018 15:58

Droga wewnętrzna w Tuchowie

Zapraszamy na kolejne czuwanie z serii „Droga wewnętrzna”, które odbędzie się 18 maja w sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie.

W Dzień Matki, 26 maja, w Sankturarium Matki Bożej Zwycięskiej w Odporyszowie wystapi z koncertem Tomek Kamiński. Ten znany twórca „muzyki z przesłaniem”, jak sam nazywa swoją twórczość, przyjedzie do Odporyszowa na zaproszenie Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Centrum Kultury w Żabnie. Występ artysty odbędzie się w ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani”. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Piękne ołtarze, witraże i polichromie w kościołach, zabytkowe kamienice, dworki i grobowce, a także zachwycające przydrożne kapliczki – niemi świadkowie życia mieszkańców i świadectwo ich pobożności – to one już w najbliższym czasie przejdą gruntowne remonty, aby zachwycać przez kolejne lata. Dzięki rozstrzygnięciu dwóch programów: „Kapliczki Małopolski” oraz „Ochrona zabytków Małopolski” gminy z powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego otrzymają wsparcie finansowe na prace przy 48 obiektach.

wtorek, 15 maj 2018 08:31

Laserowy spektakl w Brzesku

W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy wszystkich zainteresowanych na 50-minutowy spektakl pt. „Usłyszeć kolory i ujrzeć dźwięk”.