wrapper

Wiadomości

Artykuły filtrowane wg daty: środa, 02 maj 2018

Parafie, szkoły, zakłady pracy oraz inne instytucje mogą włączyć się do misyjnej akcji i pomóc w ten sposób potrzebującym. Dzięki ludziom dobrej woli w jesienno-zimowej edycji udało się zebrać 150 ton makulatury. Uzyskane w ten sposób pieniądze to kolejne studnie w Kamerunie, Czadzie i Ugandzie.

W niedzielę, 6 maja, w Sanktuarium św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci patrona Polski, pod hasłem „Święty Stanisław patronem jedności narodowej”.

Pozostańcie wierni dziedzictwu, przechowajcie je, pomnóżcie, przekażcie – to może być program dla Polonii – uważa bp Wiesław Lechowicz, delegat ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, przewodniczący Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą. Z okazji obchodzonego Dnia Polonii i Polaków za Granicą życzył rodakom za granicą wierności Panu Bogu i Ojczyźnie.

Abp Stanisław Gądecki będzie przewodniczył uroczystościom NMP Królowej Polski na Jasnej Górze. To jedno z wydarzeń wpisujących się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Strona 1 z 2