wrapper

Wiadomości

Artykuły filtrowane wg daty: środa, 12 wrzesień 2018

Niewidomi, osoby, które mają problemy ze wzrokiem i ci, którzy im pomagają, będą w sobotę pielgrzymować do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

Historia Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski sięga 1968 r., kiedy to jego ówczesny kierownik, dziś biskup senior diecezji łowickiej Alojzy Orszulik, zgodnie z wolą prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, wraz z niewielkim zespołem rozpoczął wydawanie Biuletynu Informacyjnego pod nazwą „Pismo Okólne”, który przepisywany był na maszynach. Dziś Biuro m.in. prowadzi stronę internetową www.episkopat.pl, obecne jest w mediach społecznościowych i komunikuje się z mediami ogólnopolskimi i międzynarodowymi.

środa, 12 wrzesień 2018 08:07

Przeżyjmy to jeszcze raz

II Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci już za nami. A my wracamy do wartościowych filmów i festiwalu, który zorganizowali  „Promyczek” – Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej oraz Studio Miniatur Filmowych z Warszawy.

"Najboleśniejsza Matko jedyna, uproś nam łaskę u swego Syna” – to hasło odpustu w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Główna uroczystość odbędzie się w niedzielę, 16 września o godzinie 11.00. Mszy św. będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Będzie to także dziękczynienie za zbiory.

Strona 1 z 2