JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 6.

wtorek, 03 styczeń 2017 20:57

Święto Chrztu Pańskiego obchodzone jest w Ruchu Światło-Życie jako święto patronalne księży moderatorów. Z tej okazji wszystkich kapłanów działających w Ruchu - w oazach dzieci, młodzieży czy rodzin Domowego Kościoła - oraz sympatyzujących z Ruchem, a także po prostu zainteresowanych jego duchowością zapraszamy w niedzielę, 8 stycznia, na godz. 18.00 do Domu Rekolekcyjnego EFEZ w Czchowie (ul. ks. F. Koleboka 3).

sobota, 18 czerwiec 2016 08:02

W Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby w Czchowie odbyło się XIX spotkanie misjonarzy diecezjalnych przebywających na urlopie.

środa, 15 czerwiec 2016 15:03

W najbliższą sobotę - 18 czerwca, odbędzie się dekanalne spotkanie młodych w Szczepanowie. Rozpoczęcie o g. 18.00 uroczystym przejściem przez Bramę Miłosierdzia, Eucharystia, uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie, modlitwa za młodzież całego świata czyli MODLITWA NARODÓW przy najstarszej chrzcielnicy w Polsce (w bazylice szczepanowskiej) oraz pantomima i ognisko.

Zapraszamy wszystkich młodych, wolontariuszy ŚDM oraz zaangażowanych w ŚDM oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania. Spotkajmy się wspólnie by w mocy Ducha uwielbiać Pana i w ten sposób duchowo przygotować się do ŚDM w Krakowie. Tematem spotkania są słowa: MŁODOŚĆ JEZUSA – MŁODOŚĆ KOŚCIOŁA.

Przy chrzecielnicy pięciu przedstawicieli młodzież zapali pięć świec różnych kolorów charakteryzujących pięć kontynentów, odmawiając specjalną modlitwę za Narody!

czwartek, 09 czerwiec 2016 10:12

Już w najbliższą niedzielę, 12.06 w bazylice w Szczepanowie będzie miała miejsce "Niedziela Światowych Dni Młodzieży w Krakowie".

poniedziałek, 04 kwiecień 2016 00:00

Obecny rok obfituje w ważne rocznice i wydarzenia religijne. Wiele jest zatem okazji do intensywniejszej modlitwy i do wzbogacenie religijnego kultu.

niedziela, 13 marzec 2016 16:13

11 marca 2016 r. w parafii Św. Maksymiliana w Świebodzinie odbyła się plenerowa Droga Krzyżowa, przygotowana i prowadzona przez Młodzieżową Grupę Apostolską.

poniedziałek, 04 styczeń 2016 00:00

Również w tym roku w wigilię IV Niedzieli Wielkiego Postu zebraliśmy się, aby celebrować liturgię pokutną. Łączymy się z wieloma chrześcijanami, którzy w każdej części świata przyjęli zaproszenie do przeżywania tej chwili jako znaku dobroci Pana.

poniedziałek, 04 styczeń 2016 00:00

FRANCISZEK
BISKUP RZYMU
SŁUGA SŁUG BOŻYCH
WSZYSTKIM, KTÓRZY BĘDĄ CZYTAĆ TEN LIST
ŁASKA, MIŁOSIERDZIE I POKÓJ

wtorek, 12 styczeń 2016 00:00

Kościołami jubileuszowymi, w których zostały otwarte „Bramy Miłosierdzia” są wszystkie Bazyliki Mniejsze:

• Bazylika katedralna w Tarnowie,
  • Bazylika św. Mikołaja w Bochni, Sanktuarium Królowej Różańca Świętego
  • Bazylika Mniejsza w Grybowie, Sanktuarium Matki Bożej Przedziwnej
  • Bazylika Mniejsza w Limanowej, Sanktuarium MB Bolesnej
  • Bazylika Mniejsza w Mielcu, par. św. Mateusza Ap. i Ew.
  • Bazylika kolegiacka w Nowym Sączu, Sanktuarium Jezusa Przemienionego
  • Bazylika Mniejsza w Szczepanowi, Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika
  • Bazylika Mniejsza w Tuchowie, Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej

a także kościoły parafialne:

• w Dębicy, pw. Miłosierdzia Bożego,
  • w Ciężkowicach,
  • w Dąbrowie Tarnowskiej,
  • w Krynicy-Zdroju, pw. Wniebowzięcia Matki Bożej.
piątek, 19 luty 2016 06:47

Duszpasterstwo osób niesłyszących z Diecezji Tarnowskiej proponuje specjalne rekolekcje dla osób z wadą słuchu. Odbędą się one w miejscu szczególnym – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewniki, które w tym roku liturgicznym stanowi centrum świata chrześcijańskiego.