JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 6.

środa, 24 czerwiec 2015 00:00

Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych na Jasną Górę

Napisane przez

Jak co roku, Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych i Stowarzyszenie „Cyrenejczyk" zorganizowały pielgrzymkę dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin, opiekunów i wolontariuszy.

Tym razem wyruszyliśmy wpierw do sanktuarium w Łagiewnikach, by podziękować za co dopiero zakończoną peregrynację obrazu „Jezu ufam Tobie” po naszej diecezji. Obok modlitwy wspólnotowej i indywidualnej wzięliśmy także udział w konferencji poprowadzonej dla nas przez jedną z sióstr miłosierdzia. Będąc w tym niezwykłym miejscu odwiedziliśmy także rozrastające się Centrum Jana Pawła II.

Miejscem docelowym naszej pielgrzymki była Jasna Góra, gdzie pod przewodnictwem wieloletniego dyrektora duszpasterstwa ks. Stanisława Łątki przeżyliśmy Eucharystię, a następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi krzyżowej odprawianej na Wałach jasnogórskich. Podczas kazania ks. Stanisław przypominał, iż Pan Bóg zawsze daje nam siłę do dźwigania ciężaru cierpienia, bo jest to ciężar miłości. Taki ciężar przede wszystkim niesie za nas Pan Bóg, gdyż On jest Miłością. Podczas wspólnotowej jasnogórskiej modlitwy dziękowaliśmy Panu Bogu za dotychczasowe łaski i zawierzaliśmy swoją przyszłość, w tym zbliżające się oazy wakacyjne w Kąclowej i Łososinie Górnej.

W tegorocznej pielgrzymce wzięło udział około 400 osób skupionych w okręgach: bocheńskim, brzeskim, dębickim, limanowskim, mieleckim i tarnowskim.