niedziela, 31 lipiec 2016 19:40

Papież ogłosił miejsce kolejnych Światowych Dni Młodzieży!

Napisane przez rdn.pl
Papież ogłosił miejsce kolejnych Światowych Dni Młodzieży! fot. Mazur/episkopat.pl

W 2019 roku młodzi spotkają się z papieżem w Panamie. To państwo w Ameryce Środkowej, które graniczy z Kolumbią i Kostaryką. Tę wiadomość papież ogłosił podczas Mszy Świętej Posłania w Campusie Misericordiae.

– Tu w Krakowie przeżyliśmy dni wspaniałe i niezapomniane. Jezus przyszedł, aby powiedzieć nam po raz kolejny – jestem z wami – powiedział kardynał Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, podczas Mszy Świętej Posłania. Na zakończenie Światowych Dni Młodzieży kardynał podziękował papieżowi za przewodniczenie tym spotkaniom i słowa skierowane do młodych. Papież pobłogosławił ogień miłosierdzia przekazany do pochodni młodym z pięciu kontynentów. Na zakończenie uroczystości papież podziękował młodym i organizatorom ŚDM. – Święty Jan Paweł II radował się z nieba – mówił.

– Z radością ogłaszam, że następne Światowe Dni Młodzieży będzie w 2019 roku w Panamie! – powiedział papież Franciszek na zakończenie Mszy Świętej Posłania. Z tej informacji szczególnie ucieszyła się kilkudziesięcioosobowa grupa pielgrzymów właśnie z Panamy.

– To wielki zaszczyt, nie tylko dla Panamy, ale dla całej Ameryki. To błogosławieństwo dla nas. Ludzie odwiedzą nasz kraj, poznają też naszą historię. Na początku musimy przygotować nasze serca. Ludzie z Panamy są bardzo radośni, robią dużo hałasu. Myślę, że to będzie dobre doświadczenie – mówi Miguel Angel Catano, dziennikarz z Panamy. Miguel chwalił także organizację i zabezpieczenia ŚDM w Krakowie.

A czy pielgrzymi, którzy przyjechali do Krakowa chcieliby wziąć udział w kolejnym spotkaniu z papieżem? Wszyscy zgodnie odpowiadają – Tak! – Chciałbym pojechać, zwłaszcza patrząc na to co dzieje się w Krakowie. To jest niesamowity zryw wiary. Śpiewy na ulicach i setki tysięcy ludzi – mówi jeden z pielgrzymów. – Kiedy miałam czternaście lat uczestniczyłam w Światowych Dniach Młodzieży w Częstochowie. Było to dla mnie niezapomniane przeżycie. Później łączyłam się zawsze duchowo. Myślę, że warto wysyłać młodych ludzi na takie spotkania – mówi siostra uczestnicząca w spotkaniu w Krakowie.