poniedziałek, 12 grudzień 2016 18:48

Dyrektor diecezjalnej Caritas nagrodzony za pomoc niepełnosprawnym

Napisane przez Patrycja Wolnik/Radio RDN
Dyrektor diecezjalnej Caritas nagrodzony za pomoc niepełnosprawnym Foto Patrycja Wolnik/RDN Małopolska

PFRON uhonorował najbardziej zaangażowanych w pomoc niepełnosprawnym. Gala wręczenia wyróżnień odbyła się w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Honorowa Odznaka Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trafiła do księdza Ryszarda Podstołowicza, dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wyróżniono także między innymi paraolimpijczyków czy Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Caritas w Jadownikach Mokrych.

Honorowa Odznaka Primus in Agendo – Pierwszy w działaniu trafiła do księdza Ryszarda Podstołowicza, dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej. Pierwszy raz Primus in Agendo trafiła do Caritas za znaczące inicjatywy i innowacyjne projekty. Odznakę odebrał ks. Krzysztof Majerczak, zastępca dyrektora Caritas. – Będziemy jeszcze bardziej działać. Mam brata niepełnosprawnego, który potrafi mnie jeszcze więcej nauczyć, niż człowiek bez niepełnosprawności – mówił ks. Majerczak.

Rozdano również jubileuszowe statuetki Oddziału Małopolskiego PFRON. Statuetkę otrzymał m.in. ks. Piotr Pietrucha, laureat konkursu na najlepsze prace dyplomowe, które nawiązywały do zjawiska niepełnosprawności.

Wręczono także medale jubileuszowe. Jeden z nich trafił do Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START. Kolejny medal trafił do Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych Gniazdo ze Starego Sącza. Wyróżnienie przyznano też Ośrodkowi Opiekuńczo-Rehabilitacyjnemu dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych. – Dedykuję tę nagrodę wszystkim osobom, które działają na rzecz tej instytucji – mówił ks. Marek Kogut, dyrektor ośrodka w Jadownikach Mokrych. Podczas spotkania wystąpili także podopieczni Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, Opiekunów i Wolontariuszy „Ostoja”. Zaprezentowali spektakl nawiązujący do jubileuszu Chrztu Polski.

Kto jeszcze został nagrodzony przeczytaj na rdn.pl

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 grudzień 2016 19:00