wtorek, 30 maj 2017 17:08

Pierwsze parafie neoprezbiterów

Napisane przez

Nowi kapłani diecezji tarnowskiej znają już pierwsze parafie. Kilka dni po święceniach dowiedzieli się o placówkach duszpasterskich, w których od września będą wikariuszami. To m.in. parafie w Brzesku, Szczurowej, Czerminie, Czarnej Tarnowskiej, Skrzyszowie, Tymbarku, Rożnowie, Piwnicznej, Podegrodziu, Nowym Sączu i Bobowej.

Ks. Piotr Tajak powiedział, że rola pierwszej parafii jest bardzo ważna. - Pierwsza parafia przygotowuje do dalszego życia też na innych parafiach. Jakiego doświadczenia nabierzemy tutaj to będzie owocowało na dalsze lata kapłaństwa – dodaje.

Ks. Mateusz Odziomek podkreśla, że wszyscy neoprezbiterzy bardzo czekali na swoje pierwsze parafie. - Idziemy z tym programem jaki nam daje papież Franciszek. W parafiach mamy wychodzić do ludzi, szukać ich. Nie możemy zamykać się na parafii, ograniczać się tylko do podstawowych obowiązków w kościele, szkole i tyle. Wychodzimy do ludzi, chcemy trafiać do młodych, bo sami jesteśmy młodzi, a przez młodych do rodzin – mówi.

Ks. Maciej Biedroń uważa, że trzeba wsłuchać się w oczekiwania młodych. - Można dzisiaj na wiele sposobów działać z młodzieżą przez wyjazdy, przedstawienia, wykorzystanie nowoczesnych technologii, ale przede wszystkim przez głoszenie Słowa Bożego – dodaje.

Nominacje wręczył duchownym biskup tarnowski Andrzej Jeż.  Otrzymało je 24 nowych kapłanów, którzy w sobotę przyjęli święcenia.

PARAFIE NEOPREZBITERÓW 2017

Nazwisko i imię - parafia rodzinna - parafia posłania