czwartek, 23 styczeń 2014 15:26

Parafia katedralna przygotowuje się do święceń biskupich VIDEO

Napisane przez

katedra d1 thumbNa sobotnie święcenia biskupie do tarnowskiej katedry przyjadą goście z kraju i zagranicy. W nawach bocznych będzie można oglądać uroczystości na telewizorach. Taka możliwość będzie także w auli Jana Pawła II przy katedrze. Z tej propozycji będą mogli skorzystać ci, którzy nie zmieszczą się już w bazylice katedralnej. W auli jest ok. 400 miejsc.

Do godz. 9.30 do katedry będą wpuszczane tylko te osoby, które posiadają zaproszenie oraz wszyscy kapłani i siostry zakonne. Po godz. 9.30 będą mogli wejść wszyscy chcący uczestniczyć w uroczystości, ale tylko w miarę wolnego miejsca. Nawet imiennie zaproszeni goście nie mają zapewnionych miejsc siedzących.

Uroczystość konsekracji będzie transmitowana przez Telewizję TRWAM oraz diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Msza św. może potrwać dwie godziny.

Parking dla zaproszonych gości będzie przygotowany przy Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Solidarności oraz wzdłuż Seminarium przy ul. Piłsudskiego (bezpłatnie). Nie będzie możliwości parkowania na terenie WSD. W sobotę będzie obowiązywał również całkowity zakaz zatrzymywania i parkowania pojazdów na Placu Katedralnym i wokół katedry.

Ze względu na transmisję telewizyjną przedstawiciele innych mediów będą mogli robić zdjęcia i filmować w katedrze tylko z wyznaczonego dla nich miejsca. Poruszanie się po katedrze w czasie trwania uroczystości będzie niemożliwe. Uprasza się również wszystkich zaproszonych Gości, aby podczas Mszy św. nie korzystali z żadnych elektronicznych sprzętów (kamer, aparatów fotograficznych, smartfonów, telefonów komórkowych).

eb

Więcej informacji porządkowych http://www.diecezja.tarnow.pl/index.php/kuria/komunikaty/4419.html

Biskup tarnowski Andrzej Jeż zaprasza do udziału w uroczystości - zobacz VIDEO

Ostatnio zmieniany czwartek, 23 styczeń 2014 15:36