piątek, 07 marzec 2014 12:29

Makulatura na misje - akcja już w sobotę!

Napisane przez

W Bochni będą zbierać makulaturę na budowę studni w Afryce. Akcja zostanie przeprowadzona w najbliższą sobotę na terenie parafii św. Pawła Apostoła. Wystarczy przynieść kartony, gazety, stare zeszyty. Dochód z zebranych materiałów trafi do mieszkańców Południowego Sudanu.

Jego ogromnym problemem jest brak pitnej wody, do której dostęp ma tylko 60% mieszkańców. Jedno ujęcie wody przypada na 1700 osób -mówi Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Sudan jest bardzo młodym państwem, dwa lata temu odzyskał niepodległość i nie stać go na jakąś infrastrukturę. Dlatego chcemy pomagać tamtejszym misjonarzom i przyczynić się do wybudowania studni. Mieszkańcy Sudanu chodzą po wodę do studni po kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów. Dzieci mają taki wybór: albo woda, albo szkoła, więc idą po wodę. Te wszystkie fakty są przerażające i mobilizujące - mówi Maria Ślusarz.

Bocheńska akcja zbierania makulatury (starych zeszytów, kartonowych pudeł, gazet, ulotek, itp.) odbędzie się w sobotę 8 marca. W tym celu w godz. od 7.00 do 18.00 będzie ustawiony kontener na parkingu przy kościele św. Pawła Apostoła. Warto wiedzieć, że 1 kg makulatury to 75 litrów wody dla Afryki.

pm/RDN Małopolska

studniaaa