wtorek, 12 czerwiec 2018 09:58

Napisane przez
Eksplozja mocy Ducha Świętego - II Forum Ewangelizacyjne w Krynicy-Zdroju - FILMY, ZDJĘCIA fot. ks.Marian Kostrzewa

Gdy zapytać przeciętnego Polaka z jakim wydarzeniem kojarzy się zwykle Krynicę-Zdrój, większość odpowie, że z sierpniowym Festiwalem im. Jana Kiepury czy też wrześniowym Forum Ekonomicznym.  Ale kto wie, czy wkrótce to uzdrowisko nie mniej skutecznie rozsławi inna inicjatywa - Forum Ewangelizacyjne.

Od 8-10 czerwca na hali MOSIR-u trwało spotkanie na modlitwie i uwielbieniu dla Pana, które zgromadziło ponad tysiąc uczestników.

„Chcemy przede wszystkim słuchać Jezusa” – powiedział ks. Bogusław Skotarek, dziekan dekanatu Krynica. „Zaprosiliśmy na nasze Forum Ewangelizacyjne wspaniałych kapłanów, m.in. o.Antonello Cadeddu włoskiego misjonarza z Brazylii, o.Dominika Chmielewskiego, ks. Artura Ważnego oraz ks. Pawła Pająka. Każdy dzień ma swój temat i przesłanie. Rozpoczniemy od umocnienia naszej wiary poprzez miłość, a wszystko po to, aby w naszych sercach zagościł prawdziwy pokój”.

Nie da się ukryć, że „magnesem” dla wielu uczestników II Forum była obecność o.Antonello. Ojciec Antonello odwiedzał Polskę kilkukrotnie. Każda z tych wizyt była eksplozją mocy Ducha Świętego i stała się wielkim przeżyciem dla tysięcy ludzi. Nie inaczej było w Krynicy.

Wiele łask otrzymali w tych dniach kapłani. Niektórzy powiadają, że kapłani „dużo ryzykują” jadąc na spotkania z o.Antonello. „Ryzykują” nie tylko wiele godzin służby wiernym w konfesjonale. „Będziemy prosić za tych księży, aby mogli odczuć z jeszcze większą siłą potencjał, moc Ducha Świętego. W czasie święceń dłonie księży są namaszczane. To jest moc, która jest dana dla tych księży, aby móc dawać odpuszczenie, uzdrawiać w imię Jezusa. Wielu z nich po tym momencie będzie widzieć, że uzdrowienia fizyczne, dzięki ich nakładaniu rąk dalej będą miały miejsce”.

I rzeczywiście. Podczas nabożeństwa o uzdrowienie kapłani razem z o.Antonello służyli modlitwą wstawienniczą a potem ruszyli we wszystkie zakamarki hali. Nakładali na ludzi ręce, przekazując Boże błogosławieństwo. I jak w czasach apostolskich, Jezus uwiarygadniał ich posłanie wieloma łaskami.

- Jest tu kilka małżeństw, które nie mogą mieć dzieci. Za rok będą tutaj chrzcić swoje dzieci – mówił z mocą o.Cadeddu.

- Są wśród nas kobiety, które miały guzy na piersiach, i to was bolało. Teraz sprawdźcie czy te guzy zniknęły. Jeśli nie czujecie tego zgrubienia, bólu, podnieście rękę, żeby oddać chwałę Panu... Jedna, dwie, trzy, cztery… Brawo dla Jezusa! – z radością wołał o.Antonello.

Zapraszamy do oglądnięcia konferencji o.Antonello oraz nabożeństwa o uzdrowienie (całość), a także galerii zdjęć - kliknij TUTAJ.

Ostatnio zmieniany wtorek, 12 czerwiec 2018 20:39