wtorek, 12 czerwiec 2018 19:08

Podziękowania i nowe nominacje proboszczowskie - FILM, ZDJĘCIA

Napisane przez Ewa Biedroń / fot. ks.Marian Kostrzewa
Podziękowania i nowe nominacje proboszczowskie - FILM, ZDJĘCIA fot. ks.Marian Kostrzewa

Parafia św. Pawła Apostoła w Bochni, Tarnów – Krzyż, parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu, Łącko, Żabno, Borzęcin i parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu – to m.in. w tych wspólnotach zmieniają się księża proboszczowie.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż spotkał się z kapłanami, którzy m.in. przechodzą na emeryturę i z duchownymi, którzy zostają proboszczami.

Na emeryturę przechodzi ks. Zdzisław Puścizna, proboszcz parafii w Tarnowie – Krzyżu.

– Pracowałem w tej parafii przez 26 lat. Mianowany byłem przez biskupa Józefa Życińskiego. Wiele udało się zrobić m.in. wyremontować kościół, dom katechetyczny, plebanię, cmentarz.  Mam nadzieję, że następca poprowadzi dalej pracę a przede wszystkim duchowy rozwój  parafii – dodaje.

Nominację na nowego proboszcza w Tarnowie – Krzyżu otrzymał ks. Jacek Olszak.

– To wielkie wyzwanie. Warto je podjąć, by kontynuować tę misję dla dobra wspólnoty parafialnej i Kościoła tarnowskiego – podkreśla.

Zmiany nastąpią w 19 parafiach. Dziś ogłoszono 18 nominacji.

Zmiana nastąpiła w par. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Odchodzącego na emeryturę ks. Kazimierza Markowicza zastąpi ks. Czesław Paszyński, który do tej pory był proboszczem w par. Narodzenia NMP w Borzęcinie.

Ks. Paszyńskiego zastąpi w Borzęcinie ks. Mikołaj Piec, dotychczasowy proboszcz w par. św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu.

Na miejsce ks. Pieca przychodzi ks. Janusz Michalik pełniący obecnie funkcję wikariusza w par. św. Anny w Wadowicach Górnych.

Dyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz ks. Jacek Miszczak został mianowany proboszczem w par. św. Jana Chrzciciela w Łącku.

Odchodzący z probostwa w Łącku ks. Janusz Paciorek otrzymał nominację na proboszcza w par. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu.

Nowego proboszcza będzie miała par. Narodzenia NMP w Łosiu. Duszpasterzem tamtejszej wspólnoty został ks. Jan Adamczyk.

Ks. proboszcz Jacek Olszak opuści Wilkowisko. Kapłan został mianowany proboszczem w par. Św. Krzyża i MBNP w Tarnowie.

Następcą ks.Antoniego Mikruta w Żabnie został ks. proboszcz Jerzy Kawik, dotychczasowy proboszcz w par. Tymowa. Mury WSD w Tarnowie opuści ks. Leszek Rojowski, pełniący funkcję wicerektora seminarium. Ks. Rojowski został proboszczem par. św. Pawła w Bochni. Ks. Jan Nowakowski odchodzi w tym roku na emeryturę.

Zmiany są podyktowane głównie wiekiem emerytalnym kapłanów. Księża proboszczowie obejmą nowe placówki w sierpniu.

Po nominacjach proboszczowskich w diecezji będą jeszcze zmiany wśród księży wikariuszy.

Zapraszamy do oglądnięcia filmu i fotogalerii - kliknij tutaj.

Ostatnio zmieniany wtorek, 12 czerwiec 2018 21:11