środa, 11 czerwiec 2014 12:15

W Bochni o ŚDM

Napisane przez

SDMrozmowyŚwiatowe Dni Młodzieży sprowadzą do Bochni nawet 30 tys. osób - wynika ze wstępnych szacunków organizatorów. Chociaż są jeszcze ponad dwa lata do tego wydarzenia, już teraz trwają intensywne przygotowania. W parafii św. Mikołaja odbyło się spotkanie trzech okręgów: bocheńskiego, brzeskiego oraz tarnowskiego wraz z Komitetem Krakowskim ŚDM. Była mowa o przygotowaniach dla poszczególnych parafii.

Jacek Faber z krakowskiego Komitetu ŚDM omówił wydarzenia, które zaplanowane są właśnie w Bochni.

W Bochni będą przebywali pielgrzymi, tutaj będą się odbywały katechezy, festiwal nauk, strefa pojednania, targi pracy. A przede wszystkim będzie to spotkanie młodych z całego świata ze sobą oraz z ludźmi z okolic Bochni - dodaje Jacek Faber w rozmowie z RDN Małopolska.

W spotkaniu wzięła również udział młodzież z Bochni, która już teraz przygotowuje się na spotkanie z rówieśnikami z całego świata. Byli też przedstawiciele Urzędu Miasta Tarnowa.

Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem odbędą się w lipcu 2016 r. w Krakowie. Organizatorzy spodziewają się nawet dwóch milionów ludzi z całego świata.

Info, foto Paweł Michalczyk/RDN Małopolska

Ostatnio zmieniany środa, 11 czerwiec 2014 12:20